صعود پنج پله‌ای گلف ایران در جهان/ گلف از وضعیت گلخانه‌ای خارج می‌شود

رئیس فدراسیون گلف با بیان اینکه درحال حاضر جایگاه ورزش گلف ایران نسبت به گذشته در دنیا پنج پله صعود کرده است، گفت: اعمال طرح استعدایابی ورزش گلف را از وضعیت گلخانه‌ای خارج می کند.

کیکاوس سعیدی در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص عملکرد فدراسیون گلف در سال 90 اظهار داشت: فدراسیون گلف با توجه به اینکه از زیرساخت مناسبی برخوردار نیست همه تلاش خود را برای بسترسازی انجام داده‌ایم به طوری که برنامه توسعه ورزش گلف کشور در برنامه چهارساله فدراسیون لحاظ شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه 90 درصد برنامه‌های این فدراسیون از جمله برنامه‌های آموزشی، برگزاری مسابقات، اعزام تیم ملی به اردوها و مسابقات در سال جاری محقق شده است.

رئیس فدراسیون گلف با بیان اینکه "در راستای فعالیت‌های خود با اقبال بخش خصوصی روبه‌رو شده‌ایم"، گفت: باتوجه به همکاری بخش خصوصی یکشنبه هفته گذشته نخستین زمین گلف استاندارد بین المللی یکصد هکتاری شامل دو زمین گلف 18 حفره‌ای است با حضور وزیر ورزش کلنگ زنی شد.

وی افزود: بزودی دومین زمین استاندارد بین المللی گلف نود هکتاری شامل یک زمین 18 حفره‌ای برای آموزش با حضور وزیر ورزش در شهر جدید پرند افتتاح خواهد شد.

سعیدی اضافه کرد: همچنین عملیات اجرایی یک زمین استاندارد بین المللی گلف شصت و پنج هکتاری شامل یک زمین 18 حفره‌ای که از دوسال گذشته توسط شرکت ملی حفاری ایران در اهواز آغاز شده بود اوایل سال آینده چمن کاری خواهد شد.

وی در ادامه درخصوص برگزاری مسابقات لیگ گلف گفت: امسال لیگ‌ها بطور منظم در کشور انجام و برای نخستین بار مسابقات لیگ در قالب سوپرلیگ با حضور 10 تیم برگزار شد.

رئیس فدراسیون گلف افزود: همچنین لیگ بانوان با حضور هشت تیم برای نخستین بار در کشور برگزار شد، ضمن اینکه مسابقات لیگ دسته یک هم با حضور هشت تیم انجام شد.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار مسابقات المپیاد دانشجویی گلف در کشور برگزار شد، گفت: با توجه به حضور تیم ملی گلف در رقابت‌های مختلف بین المللی از جمله مسابقات جهانی گلف که سال 89 در آرژانتین برگزار شد درحال حاضر ایران در رتبه 65 گلف جهان قرار دارد و نسبت به گذشته پنج پله صعود کرده است.

سعیدی در ادامه درخصوص میزان بودجه‌ای که از وزارت ورزش درخواست کرده‌اند، گفت: یک میلیارد و پانصد میلیون تومان برای هزینه جاری و یک میلیارد تومان برای خرید تجهیزات از وزارت ورزش درخواست کرده‌ایم که امیدواریم این بودجه را دراختیار ما بگذارند.

وی با بیان اینکه در بخش عمرانی چهار پروژه در دست احداث داریم، گفت: برای هرکدام از این پروژه‌های عمرانی که در شهرهای اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز قرار دارند در حدود 20 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که اگر وزارت ورزش هرسال 20 درصد بودجه به این پروژه‌ها اختصاص دهد کار به خوبی پیش خواهد رفت.

رئیس فدراسیون گلف با بیان اینکه طرح استعدادیابی برای فدراسیون گلف تهیه و تدوین شده است، توجه به رده‌های پایه از جمله رده سنی نوجوانان و جوانان و سرمایه گذاری برای همگانی کردن ورزش گلف را از اهداف مهم این فدراسیون به شمار آورد.

وی افزود: در حقیقت طرح استعدادیابی برای تیم‌های ملی بازیکن جذب می‌کند و وضعیت ورزش گلف کشور را از حالت گلخانه‌ای خارج می‌کند.

سعیدی در بخش دیگری از گفتگوی خود در خصوص برنامه فدراسیون برای حضور درمسابقات برون مرزی نیز گفت: در مسابقات جهانی گلف که از شانزدهم تا بیستم مهرماه سال آینده در ترکیه برگزار خواهد شد با آمادگی لازم شرکت خواهیم کرد، ضمن اینکه تیم ملی گلف ایران در مسابقات المپیک 2016 برزیل حضور خواهد داشت.

وی تصریح کرد: همچنین دو مسابقه تدارکاتی برای تیم ملی پیش بینی کرده‌ایم که یکی از آنها مسابقات بین المللی پاکستان است که در دهه سوم فروردین ماه برگزار خواهد شد و دیگری مسابقات آزاد ترکیه است که در اواسط تیرماه برگزار می‌شود.

کد خبر 1557437

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =