مدت اقامت مسافران در فارس باید دو برابر زمان فعلی باشد

شیراز - خبرگزاری مهر: استاندار فارس گفت: برای افزایش درآمد حاصل از گردشگری، باید مدت اقامت مسافران نوروزی در شیراز و استان فارس دو برابر میزان سالهای گذشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین صادق عابدین در مراسم گشایش ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی فارس اظهار کرد: در سالهای گذشته زمان اقامت مسافران نوروزی در شیراز و فارس کوتاه بود و درآمد حاصل از گردشگری وضعیت مناسبی نداشت.

وی با تاکید بر زمینه سازی برای طولانی شدن مدت اقامت گردشگران و مسافران نوروزی در فارس افزود: هر چه مدت اقامت مسافران در ایام نوروز بیشتر باشد، درآمد استان فارس بیشتر می شود و این موضوع همراهی و همکاری مردم، مسئولان، کسبه و فروشندگان را می طلبد.

استاندار فارس گفت: امسال ادعا کردیم که تسهیلات نوروزی وضعیت متفاوتی خواهد داشت و به همین منظور کنترل و نظارت بر بازار به موقع انجام شد و کسبه حضور بازرسان را حس می کردند و باید بدانند که با وجود گرانی برخی کالاها، گران فروشی دیگر معنا ندارد.

صادق عابدین بیان کرد: با تلاش اداره کل میراث فرهنگی امسال اماکن دیدنی و مورد توجه مسافران نوروز، منحصر به دو یا سه جای معین نیست و راه اندازی اماکن دیگری نظیر حمام وکیل و تبدیل آن به موزه از جمله این اقدامات محسوب می شود.

وی با بیان اینکه شیراز برای پتانسیلهای موجود باید در ایام نوروز متفاوت و متمایز از سایر شهرها باشد، تصریح کرد: ایجاد شرایطی متفاوت در نوروز 91 مسئولیت مدیران استان را سنگین تر می کند و باید شب و روز کار کرد تا وضعیت شیراز مصداق شعر حافظ واقعا بی مثال باشد.

استاندار فارس با تاکید بر حضور فعال مردم در زیباسازی و پاکیزه نگه داشتن شهر گفت: در ایام نوروز اگر مردم قدم جلو نگذارند و همکاری نکنند مسئولان به تنهایی کاری از پیش نمی برند.

صادق عابدین تصریح کرد: تک تک مردم شیراز عضو ستاد تسهیلات نوروزی، ستاد اقامه نماز و ستاد امر به معروف و نهی از منکر هستند و باید همگام با برنامه های موجود حرکت کنند.

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به تدوین برنامه های ویژه ستاد تسهیلات نوروزی گفت: تدوین و اجرای برنامه های تسهیلات نوروزی با همکاری و هم افزایی بخش دولتی و خصوصی میسر شده است.

فریدون فعالی ادامه داد: تمام دستگاه های عضو ستاد با تمام توان حمایت و همکاری لازم را داشتند و با تلاش شبانه روزی عمده برنامه های پیش بینی شده تحقق یافت.

وی بیان کرد: قسمتی از برنامه ها که در ایام نوروز اجرا نشد در ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی به اجرا درمی آید. 

کد خبر 1562482

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =