ابداع پوسته خوراکی برای بسته بندی مواد غذایی

یک گروه از دانشمندان تلاش کردند که پوسته مواد غذایی را که در دسترس ما قرار می گرد را از مواد خوردنی تهیه کنند تا علاوه بر تحول در نحوه غذاخوردن ما میزان پلاستیکهایی که دور می اندازیم را کاهش دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، این نوع بسته بندی خوردنی مواد غذایی که از سوی محققان فرانسوی به ریاست دکتر دیوید ادوارد انجام شده WikiCells نامگذاری شده است.

این نوع بسته بندی با هدف تقلید از بسته بندی میوه ها و سبزیجات در طبیعت ابداع شده تا یک لایه خارجی یا پوسته ای روی مواد خوراکی ایجاد شود که قابل خوردن باشد.

دکتر ادوارد استاد دانشگاه هاروارد اظهار داشت: ایده این نوآوری استفاده از مدل بسته بندی طبیعت برای غذاها بود. این شیوه برای بسته بندی و خوردن کاملا جدید است.

وی طیف گسترده ای از ظرفهای ماست، جعبه های آب میوه، بطرهای آب و ظرفهای بستنی تولید کرد که با تقلید از بسته بندی طبیعی ایجاد شده است به طوری که مواد غذایی و مایع در یک غشاء خوردنی قرار گرفته است.

این بستنی دارای یک لایه خورنی است که می توانید آن را بجوید

این ظرفهای جدید با هدف شباهت به میوه هایی طراحی شده اند که قرار است آنها را در خود جای دهند، این ظرفها ترکیبی از جلبک و کلسیم است که با ذرات غذایی چون کاکائو یا میوه مخلوط شده تا مزه بسته بندی شبیه چیزی باشد که درون آن وجود دارد.

این بسته بندیهای جدید می تواند دربرگیرنده موادغذایی جامد یا مایع باشد که در آن میان می توان به سوپها، پنیرها، کوکتلها، نوشیدنی ها گازدار و قهوه اشاره کرد.

پوسته هایی که دربرگیرنده مواد غذایی مایع است را می توان با نی سوراخ کرد و محتویات داخل آن را نوشید و پس از آن پوسته را خورد. این غشا در زیر شیر آب قابل شستن و خوردن است، درست مثل پوست یک سیب.

سوپ مکزیک و محبوب Gaspachio در لایه های زیست تجزیه پذیری که قابل خوردن یا حتی دورانداخت است

مصرف کنندگان نگران تعداد دفعات لمس شدن این بسته بندی هستند، اما این بسته بندی از آنجا که تجزیه پذیر است به راحتی می توان آن را دور انداخت درست مثل پوست پرتقال.

تا کنون محققان روی بسته بندیها در یک آزمایشگاه در پاریس کار می کردند و نمونه هایی چون پرکردن آب پرتقال در غشای پرتقالی، سوپ با پوسته ای که طعم گوجه فرنگی دارد را تهیه کرده اند.

دکتر ادوارد اظهار داشت: همه چیزی که در خوردنیهای جدید وجود دارد سودمند و خوشمزه است بنابراین چیزی وجود ندارد که هدر رود یا دور انداخت آنها مشکلات زیست محیطی ایجاد کند.

اولین محصولی که انتظار می رود وارد بازار فروش شود بستنی wiki است که تا پایان تابستان عرضه می شود. این بستنی وانیلی با غشای با طعم دونات به فروش می رسد.

دکتر ادوارد در حال حاضر با تعدادی از شرکتهای چند ملیتی از جمله یک تولید کننده نوشابه گازدار، یک تولید کننده ماست همکاری می کند تا این بسته بندی ها را با در میزان انبوه تولید کند.

کد خبر 1628132

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =