سرویس‌های اطلاعاتی دنیا هنوز در حیرت کشف دو شبکه تروریستی اخیر هستند

مصلحی با بیان اینکه در دستگیری های اخیر دو شبکه تروریستی که با هماهنگی سرویس های اطلاعاتی بزرگ دنیا یعنی آلمان، فرانسه، انگلیس، اسرائیل، آمریکا و برخی سرویس های منطقه ای بوجود آمده بودند به دام افتادند افزود: طی مدت 6 ماه با اقدامات داخلی و خارجی سربازان گمنام امام زمان(عج) چنان سردرگمی میان سرویس های اطلاعاتی بوجود آمده که نمی دانند چه گونه این دو شبکه لو رفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در ایام روز ملی سرباز گمنام به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران سخنرانی می کرد، به طرح محوری وزارت اطلاعات پرداخت و گفت: رصد، دیدبانی، اشراف و حضور قوی در عرصه‌های داخلی و خارجی برای حفاظت از منافع نظام و امنیت ملی از مهمترین وظایف وزارت اطلاعات است.

وی با اشاره به اهم محورهای هجوم دشمن علیه ایران تصریح کرد: دشمنان جنگ نرم چند وجهی را با رویکردهای پیچیده علیه ایران انجام می دهند و حتی خط قرمزهای اطلاعاتی را رها کرده اند تا در این جنگ نرم به پیروزی برسند.

وی افزود: آمریکا و غرب پس از نا امیدی از راهبردهای قبلی خود مانند مقابله ساختار شکنانه برای از میان بردن ساختار فیزیکی نظام، امروز به جای مورد هدف قرار دادن ساختار نظام گفتمان انقلاب را مورد هدف قرار دادند.

وی گفت: راهبرد تغییر رفتار درونی نظام از طریق جنگ نرم راهبردی است که امروز از طرف دشمن پیگیری می شود.

وزیر اطلاعات مهمترین اهداف غرب از جنگ نرم را این موراد برشمرد: حمایت از ضد انقلاب و براندازی داخلی، تلاش برای ایجاد انشقاق میان نظام و مردم از طریق تخریب ها، ایجاد شکاف در میان بسترهای صنفی و قومی از طریق تحریک عوامل افتراق، ایجاد شکاف میان حاکمیت و مردم و شکاف میان دین و سیاست.

مصلحی افزود: در این راهبرد دشمن به سراغ مراکز دینی رفته تا به جدایی دین از دیانت بپردازد، ایجاد شکاف میان مسئولان عالی نظام، ایجاد شکاف میان نظام سیاسی و اجتماعی از طریق شبه سازی، القاء تحریک ، مشغول سازی نظام به مسائل پیش پا افتاده که مسائل مهم مردم فراموش شود از اقدامات دیگر دشمنان است.

مصلحی به بیان نمونه ای در این خصوص پرداخت و گفت: در مذاکرات ایران و 1+5 دشنان تلاش می کردند نشان دهند وضعیت بازار بستگی به این مذاکرات دارد در حالی که مذاکرات بحث تازه ای برای نظام نبود.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: استکبار روزی با ما در اصل حق غنی سازی بحث داشت اما امروز باید بر سر 20 درصد بحث کند به همین دلیل منطق نظام امروز استکبار را به چالش کشیده و 1+5 را در درون به چالش کشیده سات.

مصلحی فرسایش اقتدار ملی به ویژه رهبری، نیرویهای اطلاعاتی، امنیتی و مدیریتی کشور را از تلاش های دشمن در راستای ایجاد شکاف خواند و ادامه داد: ایجاد فشارهای بین المللی به نظام، تخریب جایگاه ایران و سایر نیروهای وابسته به اسلامگرایی در منطقه و جهان از اقدامات دیگری است که با دلارهای وهابی ها انجام می شود تا اسرائیل هراسی را تدبیل به ایران هراسی کنند.

وی افزود: مقابله با پیشرفت دکترین ایران و ممانعت از الگوبرداری سایر ملل از اهداف استکبار است.

مصلحی در خصوص تحولات منطقه و بیداری اسلامی گفت: جمهوری اسلامی کشوری بزرگ و تاثیر گذار در منطقه و جهان است چنین کشوری دشمنان متعددی خواهد داشت.

وی افزود: مروری بر تاریخ انقلاب نمایانگر عمق این دشمنی ها است. با آغاز بیداری اسلامی جریان در حال شکل گیری است که هیچ کشوری در دنیا حتی آمریکا از این بیداری مصون نخواهند بود.

مصلحی ادامه داد: گروهی هنوز متوجه این بیداری نیستند، موساد و MI6 اذعان دارند که پیش بینی چنین اتفاقاتی را در منطقه نمی کردند اما متاسفانه عده ای در داخل منشاء این انقلاب ها را آمریکا می دانند.

وی تاکید کرد: ما باید مردانه وارد صحنه شده و نقش انقلاب را ایفا کنیم. امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی در شدیدترین تنگنا قرار دارند.

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا به شدت نگران هستند برای انحراف این حرکت از هیچ کاری فروگذار نیستند. هر چند این بیداری اسلامی روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است.

مصلحی تاکید کرد: ظهور انقلاب اسلامی و ایثارگری فرزندان این کشور در دفاع مقدس صدای اسلام ناب را به گوش جهانیان رساند ملت ایران بر افکار عمومی جهان تاثیر بسزایی داشته است.

وی تاکید کرد: ارتباطات مردمی باعث موفقیت وزارت اطلاعات است و این امر موجب شده با ارتباطات مردم به خوبی اقدامات اطلاعاتی خود را داشته ایم.

مصلحی افزبا بیان اینکه در دستگیری های اخیر 2 شبکه ترور و بمب گذاری دستگیر شدند که این دو با هماهنگی شبکه ای از سرویس های اطلاعاتی بزرگ دنیا و منطقه بوجود آمده بودند افزود: همانگونه که در دفاع مقدس در مقابل همه دنیا ایستاده بودیم امروز در مسائل اطلاعاتی چنین وضعیتی داریم.

وی تصریح کرد: در این دو شبکه ارتباط میان دستگاه های اطلاعاتی آلمان، فرانسه، انگلیس، اسرائیل و آمریکا و سرویس های اطلاعاتی منطقه ای را می دیدیدم اما طی مدت 6 ماهه با اقدامات داخلی و خارجی سربازان گمنام امام زمان(عج) در سردرگمی میان سرویس های اطلاعاتی بوجود آمده و نمی دانند که چه طور این دو شبکه لو رفت.

وی با بیان اینکه گوشه ای از موفقیت های داخلی و خارجی ما کشف این دو شبکه است تاکید کرد: در محیط سایبر و فضای مجازی، وزارت اطلاعات کاری کرده است که اوباما 3 بار اعتراف کرده ما در مقابله با ایران در فضای سایبری به جایی نمی رسیم.

مصلحی به ضد اقنلاب داخل و خارج هشدار داد همانگونه که در داخل شما به هم ریختگی وجود دارد و به یکدیگر ظنین هستید به شما هشدار می دهیم ما به فتنه و ضد انقلاب اجازه نخواهیم داد فتنه 88 تکرار شود.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: برخی از سران و مرتبطین فتنه فکر کردند می توانند با نفوذ و ایجاد ارتباطات با مجموعه ها می توانند باز به صحنه آمده و نظام را با چالش روبرو کنند اما ما اشراف خوبی با این جریان ها داریم به گونه ای که مردم حتی حس چالش نداشته باشند.

مصلحی در بخش اول سخنان خود درباره زمینه سازی برای ظهور امام عصر (عج) گفت: امام خمینی فراهم نمودن مقدمات ظهور را از وظایف منتظران می دانستند و معتقد بودند باید برای تحقق مقدمات ظهور تلاش کنیم.

وی کسب آمادگی های لازم برای ظهور امام عصر (عج) را از وظایف منتظران خواند و گفت: شیوه آمادگی برای ظهور به زمان و مکان بستگی دارد.

مصلحی تصریح کرد: در زمان ما به دلیل حاکمیت حکومت شیعی و حکومت فقیه عادل این وظیفه بر عهده حکومت است که باید نیروهای اطلاعاتی و نظامی در بالاترین آمادگی باشند که هر زمان اراده الهی به ظهور حضرت مهدی قرار گرفت بتوانند به بهترین صورت درخدمت ایشان باشند.

وزیر اطلاعات بااشاره به آخرین پیام امام در فروردین 68 گفت: در این پیام امام اعلام کردند شکستن فرهنگ شرق و غرب بدون شهادت ممکن نیست، انقلاب مردم ایران به شرق و غرب منحصر نیست و نطقه شروع ظهور حضرت مهدی است.

وی گفت: رهبری نیز در همین چارچوب وظیفه آمادگی برای همگان تعریف می کنند و می فرمایند انتظار اصیل آن است که ما خود را برای سربازی امام زمان آماده کنیم.

وی با بیان اینکه تعدادی از روایات به بستر سازی قیام حضرت اختصاص دارد، گفت: هر شخص منتظری وظیفه دارد مقابل کج روی ها، ظلم ها بایستند.

کد خبر 1643239

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =