پر فشاري خون مهم ترين عامل حمله قلبي محسوب مي شود

براساس يافته هاي پژوهشگران سرو يس پيشگيري " US " تمامي بزرگسالان بايستي تست فشار خون داشته باشند .

به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري "مهر" ، عليرغم اينكه فاكتور هاي خطر قابل تعديل ، اصلاح شده اند اما همچنان بيماري قلبي - عروقي به صورت علت اصلي مرگ و مير مردان و زنان باقي مانده است و علت حدود  يك سوم كل مرگ ومير در آمريكاست . هنوز هم پيش گيري اوليه براي كساني كه شواهدي از بيماري قلبي - عروقي ندارند و هم پيشگيري ثانويه در كساني كه وقايع قلبي - عروقي شناخته شده اي از قبيل آنژين صدري و يا انفاركت ميوكاردي دارند ، در مطب ، بيمارستان و بهداشت عمومي ملل  جزو اولين اقدامات در اين زمينه هستند .
غربالگري از نظر پرفشاري خون مهم است ، پر فشاري خون به طور واضح در مرگ ومير ناشي از بيماري كرونري قلب و سكته مغزي دخالت دارد . برنامه غربالگري توصيه شده براي فشار خون در مورد بزرگسالان سالم معمولا هر دو سال يك بار است . ولي افرادي كه عوامل خطر ديگري از پر فشاري خون نظير چاقي و يا سيگار كشيدن را دارند ، بايد در مدت زمان هاي كمتري براي غربالگري از نظر پر فشاري خون تحت نظر باشند. 
ميزان فشار خون ، آن گروه از بزرگسالان را كه در معرض خطر بيماري قلبي - عروقي قرار دارند ، مشخص مي كند . 35 درصد از حملات قلبي ، 19 درصد از موارد ضعف قلبي و 24 درصد از مرگ زود رس ، در نتيجه فشار خون با لا ست . در حدود يك سوم از بزرگسالان در آمريكا ، از فشار خون بالاي خود مطلع نيستند . هم دارو و هم تغييرات سبك زندگي مي توانند در كاهش فشار خون ، موثر مي باشند .  

کد خبر 17201

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =