درخواست نشر چشمه برای تجدیدنظر در پرونده لغو مجوزش

دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: نشر چشمه در پی مشورت با اتحادیه، درخواست تجدیدنظرخواهی خود را به هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران در وزارت ارشاد ارائه داده است.

محمود آموزگار درباره آخرین وضعیت نشر چشمه به خبرنگار مهر گفت: این ناشر همانطور که اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به او رهنمود داده بود، از مراجعه به دستگاه قضایی اجتناب، اما نسبت به حکمی که برایش صادر شده بود، درخواست تجدیدنظرخواهی کرد.

به گفته وی، نشر چشمه درخواست تجدیدنظرخواهی خود را به هیئت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات ناشران در وزارت ارشاد ارائه کرده و پرونده‌اش هم در نوبت رسیدگی قرار گرفته است.

دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران اضافه کرد: اعضای هیئت مدیره اتحادیه در آخرین ملاقاتی که با سرپرست معاونت فرهنگی وزارت ارشاد داشته‌اند، همگی درخواست کرده‌اند که مشکل این ناشر حل شود و این درخواست خود را هم به صورت کتبی به آقای اسماعیلی داده‌اند.

آموزگار ادامه داد: آقای اسماعیلی هم اظهار داشت که با توجه به تجدیدنظرخواهی «چشمه» پرونده این ناشر به هیئت تجدید نظر ارجاع شده تا رسیدگی به آن انجام شود.

وی افزود: با توجه به مجموعه مقررات و قوانین و اینکه مسائلی از این قبیل در چارچوب خانواده نشر حل و فصل شود، امیدواریم اعضای هیئت تجدید نظر هم زمینه شروع به کار مجدد این همکار ما را فراهم کنند.

دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران درباره دلیل تاخیر در تشکیل جلسه این کمیته نیز گفت: استناد بحث تشکیل این کمیته، آئین‌نامه‌ای است که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین شده و این آئین‌نامه در رابطه با تاریخ تشکیل جلسات، دستورالعمل مشخصی ندارد.

آموزگار افزود: قاعدتاً کمیته تجدید نظر پرونده‌های دیگری هم برای رسیدگی دارد و آنها را در نوبت قرار می‌دهد و من تصور می‌کنم موضوع نشر چشمه هم مثل سایر موارد، مطرح و بررسی می‌شود.

کد خبر 1796614

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =