هلال‌احمر بر اساس تفاهم‌نامه پناهگاه‌ها را تجهیز می کند

دبیر فدراسیون کوهنوردی با اشاره به تفاهم‌نامه اخیر این فدراسیون با سازمان هلال‌احمر گفت: قرار بر این شد هلال‌احمر پناهگاه‌های فدراسیون را در ارتفاعات مختلف تجهیز کند.

هادی صابری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تفاهم‌نامه اخیر فدراسیون کوهنوردی و سازمان هلال‌احمر گفت: ما سال گذشته هم یک تفاهم‌نامه با سازمان جوانان هلال‌احمر داشتیم که بر اساس آن 1800 تا 2000 نفر از اعضای داوطلب جوان هلال‌احمر زیر نظر فدراسیون آموزش دیدند اما چون آنها بخش امداد کوهستان را نداشتند برای همین امسال تفاهم نامه‌ای را با فدارسیون به امضاء رساندیم که یکسری افراد از سازمان امداد و نجات هلال احمر آموزش های تخصصی را زیر نظر مربیان فدارسیون شروع کرده اند و مراحل آموزشی را تا اوایل سال جدید طی می کنند.

وی افزود: قرار بر این شده که هلال احمر همه پناهگاه‌های مربرط به فدراسیون را در ارتفاعات تجهیز کند. ما البته بسته‌های کمک‌های اولیه داشتیم ولی این تجهیزات پیشرفته‌تر خواهند شد. به احتمال فراوان کپسول اکسیژن، برانکارد و سایر وسایل کمک‌های اولیه در پناهگاه‌ها تجهیز می‌شوند که اتفاق خوبی خواهد بود.

دبیر فدراسیون کوهنوردی در پاسخ به این پرسش که در زمستان امسال چند مورد منجر به فوت در کوهستان‌ها داشته‌ایم، عنوان کرد: آمار دقیقی از سراسر کشور در دست نیست ولی بر اساس آنچه که به گزارش شده است دو مورد فوتی را در قله دماوند و پلنگ چال داشته‌ایم که در خصوص مورد دوم باید بگویم که فرد فوت شده بدون تجهیزات به ارتفاعات صعود کرده بود. دو سال پیش این آمار صفر بود ولی در مجموع باید عنوان کنم که شرایط نسبت به قبل خیلی بهتر شده است به خصوص این که هیات استان تهران هم با تشکیل ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان در آگاهی رساندن به مردم بسیار خوب عمل کرده است.

کد خبر 2013096

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha