تصویب لایحه سه دوازدهم عاقلانه نیست اما مجبوریم

نماینده مردم شیراز به عنوان موافق کلیات لایحه سه دوزادهم بودجه اظهار داشت: متاسفانه اقدام ما برای تصویب لایحه سه دوازدهم عاقلانه نیست اما مجبوریم مانند کسی که استخوانی در گلو دارد این مسیر را طی کنیم چراکه در غیر این صورت مشکلات مردم بیشتر از این خواهد .

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، جعفر قادری  به عنوان یکی از موافقان تصویب کلیات بودجه لایحه سه دوازدهم در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون اگر دولت بودجه را دیر ارائه کند باید لایحه سه دوازدهم آنرا تقدیم مجلس کند.

وی با بیان اینکه دفاع من از بودجه سه دوازدهم نیست، گفت: کار دولت باعث می شود تعامل میان دولت و مجلس به چالش تبدیل شود.

نماینده مردم شیراز گفت: این رفتار دولت متاسفانه تکراری شده است، در در طول چند سال گذشته بودجه به موقع به مجلس ارائه نشده بود و باعث می شود فضای دوستی و مراوده بین مجلس و دولت به فضای انتقاد و چالش تبدیل شود این رفتار غیر قابل قبول، غیر قابل توجیه است و ما دلیل قانع کننده این برای این رفتار دولت پیدا نکرده ایم.

وی اظهار داشت: بر اساس ماده 213 قانون برنامه رئیس جمهور مکلف است گزارش از عملکرد شاخص ها از برنامه را به مجلس ارائه کند که متاسفانه این کار انجام نشد و این دفاع نبوده و تخلف است.

قادری با بیان اینکه دفاع من تایید این گونه تخلفات نیست، اظهارداشت: اگر کلیات سه دوازدهم را رای ندهیم از اول فروردین کل دریافتها و پرداختها غیر قانونی است و یک کارمند ساده چه گناهی دارد که از سوی سازمان بازرسی کل کشور بازجویی شود.

وی با بیان اینکه نمی توانیم یک ساعت کشور را بدون بودجه بگذاریم، گفت: متاسفانه کاری که انجام می دهیم کار عاقلانه نیست اما مجبوریم چراکه اگر مثل دولت بخواهیم رفتار کنیم مشکلات زیادی در سیستم پولی و مالی ایجاد می شود و به همین دلیل باید این لاحیه را تصویب کنیم، ما در حالتی که استخوان در گلو داریم این مسیر را طی می کنیم تا مشکلات بیشتری برای مردم و جامعه پیش نیاید.

قادری با بیان اینکه نمایندگان کمک کنند تا کلیات لایحه بودجه سه دوازدهم به تصویب برسد، گفت: نمایندگان بعد از تصویب کلیات پیشنهادات خود را که می تواند نگرانی ها را رفع کند به کمیسیون برنامه و بودجه بدهند تا بتوانیم هم کلیات و هم جزئیات را به تصویب برسانیم تا عملا کارمندان ما و مجموعه افرادی که می خواهند دراین سه ماه آینده جهت گیری ها و سمت و سوی اقتصادی را بدانند دچار سردرگمی نشوند.

 

کد خبر 2015298

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =