اعتراض به افزایش غیر قانونی رقم لایحه بودجه سه دوازدهم دولت

چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به رقم بودجه سه دوازدهم سال 92، اعتراض کردند و آن را خارج از مصوبه مجلس در سال 91 و به نوعی بودجه نویسی جدید خواندند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس بررسی لایحه بودجه سه دوازدهم را در دستور کار داشتند.

پس از دفاع رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری تعدادی از نمایندگان خواستار بیان تذکراتی در خصوص این لایحه شدند.

ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آقای ممبینی اعلام کردند که از سر ناچاری بودجه سه دوازدهم به مجلس ارائه شده است.

وی گفت: این در حالیست که از نظر ارقام این لایحه باید مقید به مصوبه 91 باشد و هر چیزی خارج از مصوبه 91 به معنای بودجه نویسی جدید است.

علی لاریجانی رئیس مجلس تذکر ندیمی را وارد دانست و تاکید کرد: این موضوع در هنگام بررسی جزئیات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز مجددا همین تذکر را بیان کرد و گفت: اگر بنای ما چند دوازدهم بودجه 91 باشد چنین نیست که ما در سه ماهه امسال 45 هزار میلیارد تومان دریافت و پرداخت داشته باشیم، هر تغییری در بودجه سه دوازدهم بدهیم به معنای این است که بودجه دیگری نوشته ایم.

اما مهدی کوچک زاده نماینده تهران در پاسخ به این تذکرات حرف دیگری داشت و نه تذکرات نمایندگان و نه تایید لاریجانی را قبول داشت.

وی گفت: اگر بودجه 91 درصدی برای افزایش هزینه ها پیش بینی کرده ایم آن را باید در چند دوازدهم 92 هم در نظر بگیریم. بنابراین حرف تذکردهندگان و رئیس مجلس درست نیست.

لاریجانی در پاسخ گفت: روح موضوع سه دوازدهم این است که ما فرصت برای بررسی بودجه نداریم و مبنای ما بودجه مصوب سال قبل است. اگر قرار است چیز جدیدی بنویسیم باید بودجه  تصویب کنیم اما فرصت نداریم.

در نهایت کلیات لایحه سه دوازدهم بودجه با رقم جدید تصویب و اصلاح رقم آن به بررسی جزئیات موکول شد.

کد خبر 2015272

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =