تحصیل 241 طلبه خواهر در مقطع سطح سه آموزش غیرحضوری در فصل تابستان

قم - خبرگزاری مهر: مدیر آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران از تحصیل 241 نفر در نیمسال تابستانی مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی صبایی با اشاره به فعالیت مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران در فصل تابستان تصریح کرد: در این فصل، طلاب مشغول به تحصیل در سطح سه (کارشناسی ارشد) در گروه‌های مختلف آموزشی شامل فقه، اصول، کلام، تفسیر، ادبیات عرب، تاریخ، زبان انگلیسی و مهارت‌های علمی در امتحانات دروس تخصصی در دو رشته فقه و اصول و تفسیر و علوم قرآنی شرکت کردند.

وی گفت: در فصل تابستان 118 طلبه خواهر در رشته فقه و اصول و 123 نفر در رشته تفسیر و علوم قرآنی به شیوه آموزش غیرحضوری مشغول به تحصیل بوده‌اند.

مدیر آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران اضافه کرد: در حال حاضر به جز رشته‌های فقه و اصول و تفسیر و علوم قرآنی، رشته تاریخ اسلام نیز در مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران ارائه می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت طلاب مشغول به تحصیل در مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: طلاب سطح دو که شیوه تحصیل نیمه‌حضوری و طلاب سطح سه که شیوه تحصیل غیرحضوری را انتخاب کرده‌اند، تحصیل خود را در این مرکز پیگیری می نمایند.

صبایی گفت: در سال تحصیلی 92-91 حدود 22 هزار و 500 نمره (شامل نمرات کتبی، فعالیت کلاسی، تحقیق و شفاهی ) طلاب سطح سه در گرایش‌های تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، تاریخ اسلام و تربیت مدرس (رشته‌های فلسفه اسلامی و ادبیات عرب) به ثبت رسیده است.

وی رسیدگی به حدود هزار و 800 درخواست تجدید نظر در نمرات فعالیت کلاسی و تحقیق از سوی طلاب سطح سه ، در گرایش‌های تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، تاریخ اسلام و تربیت مدرس (رشته‌های فلسفه اسلامی و ادبیات عرب) و اعمال نمره مجدد را از دیگر فعالیت‌های این مرکز در فصل تابستان برشمرد.

مدیر آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: در فصل تابستان 22 امتحان ویژه دروس مقطع سطح سه از سوی مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران برگزار گردید.

لازم به ذکر است امتحانات دروس طلابی که در مقطع سطح دو (کارشناسی) و به شیوه نیمه‌حضوری مشغول به تحصیل هستند و در نیمسال تابستان شرکت نموده‌اند توسط مدارس علمیه برگزار می‌شود.
 

کد خبر 2127106

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =