در مرحله اخراج منافقین از عراق قرار داریم/ تروریسم بین‌المللی علیه سوریه هم قسم شده است

نائب رئیس سابق پارلمان عراق تاکید کرد: این مسئله مشخص است که القاعده ساخته و دست پرورده آمریکاست و آنها همواره بر اساس منافع ملی خود با مسائل بین المللی برخورد می کنند و هم اکنون مصلحت آنها در این است که دست القاعده را در برخی کشورهای منطقه باز بگذارند تا هر اقدامی را علیه جبهه ضدآمریکایی انجام دهند.

حسن طعمه الربیعی قائم مقام حزب رسالت عراق و عضو پارلمان این کشور در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به عراق، درباره آخرین تحولات سیاسی منطقه به ویژه در عراق و سوریه و موضوع گروهک تروریستی منافقین به اظهار نظر پرداخت.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت منافقین، با اشاره به سرکوب قیامهای مردمی علیه صدام توسط آنها، اظهار داشت: یکی از معضلات به جامانده از رژیم بعثی صدام، وجود این گروهک تروریستی در عراق است که در گذشته به منزله بازوی کمک کننده به رژیم بعث علیه مردم عمل می کرد.

بقای منافقین بعد از صدام در عراق به یک معضل سیاسی برای ما تبدیل شده است

قائم مقام حزب رسالت عراق افزود: همکاری آنها با رژیم بعثی صدام بر خلاف تمام موازین و قوانین بین المللی بود. از طرفی ورود آنها به عراق غیرقانونی و نامشروع بود. همچنین پس از سقوط رژیم صدام، بقای آنها تاکنون در عراق به یک معضل سیاسی تبدیل شده است.

الربیعی با اشاره به مخالفت اکثریت مردم عراق با حضور این گروهک تروریستی در خاک این کشور، افزود: وجود این گروهک تروریستی باعث افزایش اختلافات در صحنه سیاسی عراق شده است و ما را به یاد یکی از سیاه ترین دورانهای تاریخ عراق می اندازد.

نائب رئیس سابق پارلمان عراق در پاسخ به سوالی درباره ادعای منافقین درباره موافقت مردم عراق با حضور آنها در این کشور، اظهار داشت: این اظهارات کاملا بی اساس و دروغ است. ملت عراق درد و رنج بسیاری از وجود این گروهک تروریستی کشیده است.

گروهک منافقین بر اساس مواد 7و 8 قانون اساسی عراق اجاره حضور در خاک عراق را ندارد

وی افزود: از سوی دیگر بر اساس مواد هفتم و هشتم قانون اساسی تایید شده از سوی مردم عراق، گروهک تروریستی منافقین و هر گروه تروریستی دیگری نیز هرگز اجازه حضور در اراضی عراق را ندارند.همچنین اکثریت شخصیتهای سیاسی بر لزوم اخراج منافقین از عراق تاکید دارند.

الربیعی تاکید کرد: البته شمار معدودی از شخصیتهای سیاسی در راستای بازگشت به دوران رژیم گذشته و در مخالفت با جمهوری اسلامی ایران از حضور این گروهک تروریستی حمایت می کنند که مواضع آنها به طور قاطع از سوی جریانهای مختلف مردمی و مذهبی رد شده و محکوم می شود.

حضور منافقین یک خطر بالقوه برای ملت عراق/ لیبرتی تنها برای طی مراحل خروج منافقین در نظر گرفته شده است

وی با اشاره به اینکه باقی ماندن منافقین یک خطر امنیتی بالقوه برای عراق محسوب می شود، افزود: مردم عراق از جریانهای مختلف شامل جوانان، عشایر و شخصیتهای ملی و مذهبی در این باره نظر خود را به صورت واضح اعلام کرده اند. بر همین مبنا منافقین برای خروج کامل از عراق به اردوگاه لیبرتی (بغداد) منتقل شده اند تا در نهایت به طور کامل عراق را ترک کنند.

قائم مقام حزب رسالت عراق در پاسخ به سوالی درباره تخلیه کامل اردوگاه اشرف از گروهک منافقین و انتقال تمامی آنها به بغداد، اظهار داشت: این رخداد به منزله پیروزی ملت عراق بود. این مرحله در واقع مرحله پاکسازی اراضی عراق از لوث وجود این گروهک تروریستی است. گروهک تروریستی منافقین از زمان شکل گیری در سال 1965 تاکنون همواره بازیچه دست استکبار جهانی و آمریکا بوده است. آنها زمانی دستورات صدام را اجرا می کردند و بعدها از سوی برخی کشورهای غربی مامور به انجام اقدام تروریستی می شدند.

نائب رئیس پارلمان عراق با اشاره به اینکه اکثر اعضای منافقین دارای پرونده اتهامی در دستگاه قضایی عراق هستند، افزود: بر مبنای اطلاعاتی که در دست داریم 50 نفر از آنها به علت جرایمی که مرتکب شده اند تحت پیگرد بین المللی قرار دارند. اما متاسفانه معیارهای دوگانه در سطح بین المللی مانع برخورد شدید با منافقین شده و آنها هم اکنون در تلاش برای یافتن پناهگاهی جدید برای منافقین هستند.

در مرحله اخراج منافقین از عراق قرار داریم/ منافقین نفسهای آخر خود را در عراق می کشند

الربیعی افزود: خوشبختانه هم اکنون در مرحله اخراج آنها از عراق قرار داریم. این گروهک البته هم اکنون پس از جنایاتی که مرتکب شده اند و در منظر افکار عمومی جهان قرار داده شده هیچ فایده سیاسی و رسانه ای برای حامیانش ندارد و یک سازمان فروپاشیده از هم محسوب می شود. آنها نفسهای آخر خود را می کشند و هیچ آینده ای نخواهند داشت.

مردم عراق از حق خود در محاکمه منافقین برای جنایت هایشان در کشورمان نمی گذرند

وی در پاسخ به سوالی درباره لزوم محاکمه منافقین در عراق، افزود: ما همواره از حقوق ملت عراق دفاع کرده ایم و حتی صدام را به علت جنایاتی که انجام داده محاکمه کردیم. البته به علت موانعی که در سطح بین المللی وجود دارد، دستگاه قضایی عراق تاکنون نتوانست آنها را دادگاهی کند اما از این حق خود نمی گذریم و پیگرد قضایی آنها را حتی در کشورهای دیگر بر اساس قوانین بین المللی دنبال خواهیم کرد.

نماینده مردم عراق در پارلمان این کشور در پاسخ به سوالی درباره پیامدهای بحران سوریه بر عراق اظهار داشت: این مسئله از چند منظر قابل بررسی است؛ نخست اینکه جامعه بین المللی و کشورهای غربی همواره بر مبنای معیارهای دوگانه با موضوع سوریه برخورد کرده اند. دوم اینکه تروریسم بین المللی علیه سوریه و عراق هم قسم شده اند.  و این مسئله باعث وقوع ناامنی های متعددی در عراق شده است. در واقع همان کشورهای غربی و بعضا منطقه ای که از تروریسم در سوریه حمایت می کنند از همین گروههای تروریستی در عراق نیز حمایت می کنند. سوم اینکه کشورهای غربی با گروهک ساخته خود یعنی القاعده در تلاش برای ضربه زدن به اسلام و کشورهای اسلامی هستند.

سوریه یکی از کشورهای مهم محور مقاومت در منطقه/ عراق و سوریه در یک خط علیه اسرائیل هستند

وی تاکید کرد: البته سوریه دارای مرز مشترک با عراق است و هر تحول منفی در این کشور به طور طبیعی بر عراق تاثیر می گذارد. از سوی دیگر، سوریه به عنوان یکی از کشورهای مهم محور مقاومت در منطقه است و رژیم صهیونیستی، دشمن مشترک عراق و سوریه است و هر دو کشور در یک خط علیه این رژیم قرار دارند.

وی درباره همپیمانان منطقه ای آمریکا و حامیان القاعده در منطقه نیز اظهار داشت: این مسئله مشخص است که القاعده ساخته و دست پرورده آمریکاست. آنها همواره بر اساس منافع ملی خود با مسائل بین المللی برخورد می کنند و هم اکنون مصلحت آنها در این است که دست القاعده را در برخی کشورهای منطقه باز بگذارند تا هر اقدامی را علیه جبهه ضدآمریکایی انجام دهند. البته در این میان برخی حکام کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به عنوان دست نشانده آمریکا عمل می کنند، واشنگتن برای بقای اکثر حکام عربی به ویژه عربستان و قطر در قدرت تلاش می کند و این حکام نیز در مقابل نفت و اراضی خود را در اختیار آمریکا قرار می دهند.

صهیونیسم بین‌المللی مغز متفکر اقدامات القاعده در جهان/ امیدورایم بزودی شاهد بیداری اسلامی در حاشیه خلیج فارس باشیم

الربیعی تاکید کرد: البته صهیونیسم بین المللی مغز متفکر و گرداننده اقدامات القاعده در جهان است و آمریکا نقش اجراکننده و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز نقش تامین کننده منابع مالی را دارند.

وی در پاسخ به سوالی درباره بیداری اسلامی در منطقه اظهار داشت: بیداری اسلامی یک حقیقت واقع شده است. بشریت بدون تکمیل مسیر بیداری اسلامی و ظهور حضرت مهدی (عج) هرگز به تکامل نهایی نخواهد رسید. البته هم اکنون در بسیاری از کشورهای عربی منطقه و شمال آفریقا بیداری اسلامی دیده می شود و امیدواریم به زودی شاهد این بیداری در سطح کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس باشیم که البته گریزی هم از وقوع آن وجود ندارد.

کد خبر 2136558

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =