روانچی:نظرات نزدیک تر شده است/ غنی سازی یکی از خطوط قرمز ما است

یک عضو تیم مذاکره کننده ایران با گروه 1+5 با مثبت ارزیابی کردن جلسه صبح ظریف با اشتون گفت: نظرات نزدیک تر شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر مجید تخت روانچی عضو تیم مذاکره کننده ایران با 1+5 در پایان جلسه صبح هیئت ایرانی با اشتون اظهار داشت:  در ادامه بحث ها جلسه صبح خوب بود و در عین اینکه کوتاه برگزار شد مثبت بود.

وی افزود: خانم اشتون اکنون با اعضای 1+5  جلسه دارد تا به آنها گزارش دهد. قرار شده است که ما را خبر کنند، ما نیز اکنون در جلسات داخلی هستیم.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: نظرات دو طرف به هم نزدیک تر شده ولی زود است که در این باره قضاوت کنیم.

وی درباره ورود وزرای امور خارجه بیان کرد: ما اطلاعی در مورد حضور وزرای خارجه نداریم.

تخت رواچی در پاسخ به این سوال که گفته می شود گشایش هایی در مذاکرات ایجاد شده است بیان کرد: زود است که در این باره قضاوت کنیم ولی مذاکرات از این جهت مثبت بود که احساس شد که پیشرفتی در مذاکرات داشتیم اما این که انتهای مذاکرات به کجا برسد قضاوت در مورد آن زود است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود بحث کنونی بر سر ذکر حق غنی سازی ایران در متن مورد نظر است بیان کرد: من وارد جزئیات بحث های داخل جلسه نمی توانم بشوم طبیعتاً بحث غنی سازی یکی از بحث هایی است که مورد بررسی ما قرار دارد و یکی از خطوط قرمز ما است و این مساله مورد تاکید ماست و انتظار داریم به همین نحو تا انتهای مذاکرات مشخص است.

وی در پاسخ به این سوال که 4 شرط مورد نظر فرانسه و مذاکرات مورد بررسی قرار گرفته، گفت: بحث 4 یا 3 یا 2 مورد اکنون دیگر مطرح نیست، به هر حال مذاکرات مسیر در مجموع مثبتی را طی می کند.

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا فرانسه انعطاف نشان داده است گفت:  ما با خانم اشتون مذاکره می کنیم و ایشان نظر جمع را ارایه می دهد، این طور نیست که بگوید این نظر مال فرانسه یا کشور دیگری است.

تخت روانچی در پاسخ به این سوال که صداهای مختلفی از 1+5 شنیده می شود اختلاف نظر آنها زیاد است بیان کرد: ما با خانم اشتون مذاکره می کنیم و ایشان نتیجه صحبت ها را به ما منتقل می کند.

وی  در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است مذاکرات به فردا کشیده شود گفت: این احتمال وجود دارد.

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه شما اعلام کرده اید خط قرمز غنی سازی 20 درصد یا 5 درصد مورد نظر شماست، گفت: من نمی توانم وارد جزئیات شوم ولی به طور کلی حقوق ایران باید مورد احترام قرار گیرد.

 

کد خبر 2180056

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha