راه اندازی سایت ثبت داروی ایرانی ام اس در اروپا/ صادرات دارو به روسیه

مدیرعامل شرکت دارویی سیناژن از راه اندازی سایت ثبت تولید داروی ایرانی ام اس در اروپا خبر داد.

دکتر هاله حامدی فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: داروی ایرانی ام اس که تحت نام تجاری "سینووکس" تولید می شود، توانسته در سالهای اخیر رقیب جدی داروی مشابه خارجی "آوانکس" در کشور باشد. به طوریکه بالای 90 درصد از بازار مصرفی داروهای کم تزریق در اختیار سینووکس است.

وی همچنین از صادرات 20 میلیون دلاری این دارو به کشورهای سوریه، ارمنستان، روسیه، آذربایجان و پاکستان خبر داد و گفت: برای صادرات داروی سینووکس به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سایت تولید دارو را راه اندازی کرده ایم.

مدیرعامل شرکت دارویی سیناژن در اهمیت صادرات 20 میلیون دلاری داروی ایرانی ام اس، افزود: این 20 میلیون دلار، 20 درصد صادرات دارویی کشورمان را تشکیل می دهد. در واقع، با صادرات یک قلم دارو در اولین سال صادرات، توانستیم 20 درصد سهم صادرات دارویی کشورمان را در اختیار بگیریم.

حامدی فر به قیمت داروی ایرانی ام اس اشاره کرد و افزود: یک دوز داروی سینووکس 119 هزار تومان قیمت دارد اما قیمت یک دوز داروی خارجی آوانکس 200 دلار ارزبری است که با پوشش بیمه ای داروی ایرانی، قیمت 4 دوز داروی سینووکس برای مصرف یک ماه، 48 هزار تومان است اما قیمت 4 دوز داروی خارجی، 800 هزار تومان است.

مدیرعامل شرکت دارویی سیناژن با تاکید بر اینکه استراتژی ما صادرات داروهای تولید داخل است، تصریح کرد: با توجه به اینکه ثبت داروهای بیولوژیک برای صادرات نیازمند یک زمان 3 تا 5 ساله است، و این زمان از موقعی شروع می شود که دارو وارد کشور خودمان شده باشد.

حامدی فر در ارتباط با نقش تحریمها در روند تولید داروهای بیولوژیک، گفت: ما چون تکنولوژی تولید دارو در اختیار خودمان است و ماده اولیه را نیز در اختیار داریم، اثرات تحریم فقط در زمینه تهیه تجهیزات برای تولید داروهای خودمان است و ضربه پذیری ما از تحریمها، نسبت به سایر شرکتهای دارویی که وابستگی به خارج دارند، خیلی کمتر است.

وی با اشاره به راه اندازی سایت جدید ثبت داروی ایرانی ام اس بر اساس استانداردهای اروپا، افزود: ما بر اینکه بتوانیم داروی ام اس را در اروپا ثبت و صادر کنیم، نیاز به راه اندازی یک کارخانه جدید داشتیم که آن را احداث و راه اندازی کردیم. 

کد خبر 2198447

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =