چهارهزار نفرچهارمحالی در محاصره برف/ ارتفاع برف به بالای دو متر رسید

شهرکرد - خبرگزاری مهر: بارش شدید برف در استان چهارمحال و بختیاری موجب بسته شدن راه ارتباطی 15 روستا در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری شده است و هم اکنون اهالی این تعداد روستا که بیش از چهار هزار نفر هستند در محاصره برف قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، استان چهارمحال و بختیاری استانی برف گیر ودارای بارشهای نسبتا خوب به صورت برف و باران است. این استان در جنوب غربی رشته کوه زاگرس قرار دارد و جز استانهای سردسیر کشور به شمار می رود.

شهرستان کوهرنگ پر بارش ترین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری است و هم اکنون بارش های اخیر موجب ارتفاع گرفتن برف در این شهرستان شده است.

دهستان موگویی از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ در شمال‌غرب استان چهارمحال و بختیاری و در نزدیکی مرز این استان، با استان لرستان قرار دارد.

دهستان موگویی شامل ۱۵ روستا با جمعیتی در حدود چهار هزار و500 نفراست. این دهستان دارای ۷۵۰ خانوار است و مرکز دهستان موگویی روستای خویه‌است.

این دهستان در شهرستان کوهرنگ در ارتفاعات ودر منطقه ای که بیشترین بارش استان چهارمحال و بختیاری اتفاق می افتد قرار دارد.

روستاهای این دهستان از محروم ترین روستاهای استان چهارمحال و بختیاری و کشور محسوب می شند و با کمترین امکانات و با بیشترین مشکلات در حال زندگی هستند.

هم اکنون بارش شدید برف در استان چهارمحال و بختیاری راه دسترسی دهستان موگویی را به شهرستان کوهرنگ و استان چهارمحال و بختیاری در فصل زمستان را مسدود کرد و ارتفاع بالای برف اجازه بازگشایی را به هیچ وجه نمی دهد.

بسته شدن راه ارتباطی 15 روستا در پی بارش شدید برف

حمید میر علایی بخشدار مرکزی کوهرنگ در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: بارش های نسبتا خوب برف در شهرستان کوهرنگ هم اکنون موجب بسته راه ارتباطی روستاهای دهستان موگویی شده است و هم اکنون بیش  از چهار هزار نفر از اهالی این روستا در محاصره برف هستند و هیچ راه ارتباطی با مرکز شهرستان واستان ندارند.

وی ادامه داد: تمام تمهیدات برای اهالی این روستاها در قبل از آغاز بارندگی ها اندیشیده شده بود و نیازهای ضروری در روستاها پیش تر فراهم شده است.

وی بیان داشت: این روستاها اگر مشکلی پیدا کنند از طریق بزنوید استان لرستان می توان به این روستاها دسترسی پیدا کرد و مشکلشان را حل کرد.

بخشدار مرکزی کوهرنگ در ادامه گفت: بارش برف در ارتفاعات به بیش از دو متر رسیده است ودر گردنه عسلکشان شهرستان کوهرنگ بیشترین بارش را داشته است و ارتفاع برف در این منطقه بسیار زیاد است.

 ضرورت داشتن باک پر از سوخت در هنگام سفر به شهرستان

بخشدار مرکزی شهرستان کوهرنگ گفت: مسافران در زمان بارش از مسافرت غیر ضروری به ارتفاعات این شهرستان خودداری کنند واگر به این شهرستان سفر کردند حتما با باک پر از سوخت و همراه داشتن سوخت کافی به این شهرستان سفر کنند.

میر علایی ادامه داد: اگر بارش برف نیز در این شهرستان وجود نداشته باشد وزش باد و آوردن برف به وسط جاده(بادروف) می تواند موجب بسته شدن جاده شود و این می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای هلال احمر و راهداری در زمان بارش آماده به باش هستند، ادامه داد: نیروهای راهداری با وجود سرمای شدید و وجود برف در جاده های ارتفاعی شهرستان فداکاریهای بسیاری انجام می دهند و تلاش بسیار در باز بودن جاده ها انجام می دهند.

جاده های شهرستان کوهرنگ لغزنده هستند

معاون فرماندار کوهرنگ نیز با اشاره به بارش شدید برف در این شهرستان،گفت: هم اکنون بارش برف در شهرستان آغاز شده است و جاده های شهرستان لغزنده هستند.

اسکندر کریمی ادامه داد: بارش برف موجب بسته شدن راه ارتباطی روستاهای دهستان موگویی شده و امکان بازگشایی به هیچ وجه وجود ندارد.

وی تاکید کرد: مسافران هنگام مسافرت به این شهرستان با تجهیزات کامل شامل زنجیر چرخ، پتو، غذا، لوازم گرمایش و... وارد شهرستان شوند.

شهرستان کوهرنگ در فاصله 95 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

...........................

گزارش از بهاره صمیمی

کد خبر 2205945

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =