همايش "مناديان انقلاب" ویژه شاعران آیینی در مشهد برگزار شد

مشهد - خبرگزاری مهر: همايش "مناديان انقلاب 3" ویژه مداحان و شاعران آييني در مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی حجت الاسلام محمود مرويان حسيني صبح چهارشنبه در این مراسم گفت: گرچه شعار جاودان و بنيادين انقلاب اسلامي، استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي است ولي رويكرد انقلاب ما هميشه فرهنگي بوده است.

حجت الاسلام مرويان با بيان اينكه انقلاب ما با انگيزهاي اسلامي برخاسته از مساجد و جلسات ديني شكل گرفت افزود:‌ اين حركت با پيشگامي روحانيت و حضور مردم متدين و با شعارهاي اسلامي پايدار مانده است.

مرويان با بيان اينكه ريشه انقلاب ما در فرهنگ اهل بيت(ع) و ارزش هاي اسلامي جاي دارد گفت:‌ الگو هاي اين انقلاب در رسالت ها و تعهداتي است كه در افرادي از قبيل دعبل مي توان مشاهده كرد.

وي با اشاره به شخصيت ارزشمند دعبل در آيينه تاريخ افزود:‌ تعصب اصلي اين مرد بزرگ به  فرهنگ اهل بيت (ع) بود.

مرويان با بيان اينكه اشعار دعبل، اشعاري حماسي، در جهت بيداري انسانها و ذکر مناقب اهل بيت است گفت:‌ اين اشعار دو رو داشت كه يك روي آن ولايت، محبت، شكفتن فضايل اخلاقي و روي ديگر آن برائت از ظالم ، هجو و افشاي كج انديشي هاي طاغوت زمان بود.

حجت الاسلام مرويان با اشاره به اينكه دعبل هيچ گاه شرافت و اصالتش را به طاغوت زمان نفروخت ادامه داد:‌ در عين حال هيچ طاغوتي از گزند زبان تند او در امان نبود و همين امر باعث شهادت وي در شوش شد.

وي با بيان اينكه حركات اولياي الهي در مسير براندازي كفر و طاغوت زمان همواره با ولايت پذيري همراه بوده است افزود:‌ آنان در اين حركت مستدام هميشه صليب دارشان را بر دوششان حمل مي كردند و هيچ گاه اعتقادخود را به مال سخيف دنيا نفروختند.

مرويان با اشاره به اينكه جريان هاي انقلابي كه ريشه در مكتب اهل بيت  دارد غرور آفرين و اميدواركننده است گفت:‌ انقلاب اسلامي ما چون با جريان عاشورا، ولایت و دلهاي مردم ارتباط داشت پا برجاست.

وي با بيان اينكه امام راحل بر تمایز اسلام ناب محمدي از اسلام آمريكايي تأكيد داشت ادامه داد:‌ ايشان همواره خطرات استكبار در چهره اسلام آمريكايي را به مردم گوشزد مي كرد.

حجت الاسلام مرويان با اشاره به اينكه اسلام چيزي نيست كه از دل و ذهن افراد برود زيرا با حقيقت باطني انسان ها در ارتباط است افزود:‌ دليل اين كه نظام سلطه اسلام بدلی را به دنيا معرفي مي كند اين است كه از انتشار اسلام ناب در جهان نگران است .

وي با بيان اينكه استكبار با اسلام آمريكايي هيچ مشكلي ندارد گفت:‌ دولتهاي استعمارگر نه تنها مبلغ و مروج اين اسلام هستند بلكه براي آن هزينه مي كنند و شبكه هاي جهاني خود را نيز در اختيار آنان قرار مي دهند.

وي با اشاره به جريانات سلفي گري، تكفيري و وهابيت درجهان ادامه داد: اين جريانات برگرفته از اسلام آمريكايي است.

حجت الاسلام مرويان با اشاره به اينكه اسلام آمريكايي، اسلام خشونت، تحجر و بي منطقي است گفت: اين اسلام وابسته به نظام سلطه باعث تكفير، سوء ظن بین مسلمانان و ايجاد ناامني در ذهن مردم جامعه مي شود.

وي با بيان اينكه وحدت و تقريب براي ايجاد آرامش است و رشد اسلام ناب را در پی دارد، افزود:‌ اين موضوع بايد با الگوي فرهنگ اهل بيت(ع) همسو باشد.

وي با بيان اينكه مقام معظم رهبري تأكيد فراوان به حل مشكلات خارجي با حفظ اصالت هاي انقلابي دارند گفت:‌ ايشان به ساخت و سرمايه دروني كشور در جهت حل اين مشكلات توجه فراوان دارند.

حجت الاسلام مرويان با اشاره به اينكه شركت در راهپيمايي 22 بهمن كمك به حفظ انقلاب در مسير اصلي اش است ادامه داد:‌ سرمايه اين انقلاب سرمايه فرهنگي است.

مرويان با بيان اينكه افسران اين انقلاب مداحان انقلابي، متدين و فهيم هستند افزود:‌ مداحان، ذاكران و شاعران آييني در مسير مكتب اهل بيت(ع) ابزاري مؤثرند.

وي با اشاره به اينكه مداحان و ذاكران مي‌توانند پيام معرفت، معنويت و قربت اهل بيت(ع) را به گوش مردم برسانند گفت:‌ آنان با زبان سبز و سرخ خود ياران اهل‌بيت(ع) در بدنه مردم هستند.

کد خبر 2234831

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =