افزایش قیمت در فاز دوم هدفمندی یارانه ها شیب تندی ندارد

ساری - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، با تاکید بر اینکه افزایش قیمت در فازدوم هدفمندی یارانه ها شیب تندی ندارد ، گفت : با توجه به اینکه سیاست کشور مهار تورم است که دولت در این زمینه بسیار منطقی عمل کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدپور عمران شامگاه دوشنبه در جلسه آمادگی برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ، اظهار کرد: اگر دولت بخواهد محصولات را کمتر از قیمت واقعی بفروشد درواقع یارانه ای به مصرف می دهد که خود باعث تشویق به مصرف بیشتر این مواد می شود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مازندران به یارانه بنزین اشاره کردوگفت: اگر بنزین را به قیمت کمتر از نرخ اصلی به مصرف کننده بدهیم باعث افزایش مصرف در جامعه می شود و اگر این روند ادامه پیدا کند در واقع دولت به او کمک خرجی می دهد.

محمدپور عمران با تاکید بر اینکه براساس قانون هدفمندی باید طی پنج ساله قیمت حامل های انرژی به فوب خلیج فارس برسد ، ادامه داد: امروز قیمت بنیزین در مقایسته با کشورهای همسایه بسیار ناچیز است که در طرح هدفمندی یارانه ها به این اصل توجه شده است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مازندران درادامه  با بیان اینکه امروز صادرات نفتی کشور از مرز 2 میلیون و400 بشکه گذشته است، گفت: اگر بخواهیم همچنان رتبه دوم اپک را داشته باشیم باید مصرف در کشور را مدیریت کنیم.

وی با اشاره به اینکه قانون هدفمندی باید در آذر 1394 اجرایی وکامل  شود ، بیان کرد: یکی از کامیابی های فازدوم هدفمندی یارانه ها، بودجه 93 است که در آن بر این نکته تاکید شده که 10 هزار میلیارد از محل در آمد حاصل از یارانه ها باید به بخش تولید تعلق گیرد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مازندران ادامه داد: اگر دولت در این مورد مدبرانه عمل نمی کرد شیب تند تمامی دستاوردهای ما را در حوزه مهار تورم از بین می برد.

وی با بیان اینکه رسانه ها نیز در این مسئله خوب ورود کرده اند، گفت: هرجا موضوعی التهاب آفرین شود سریعا سیاسی می شود و از فضای عقلانی فاصله می گیرد.

محمدپور عمران افزود: فاز دوم هدفمندی یارانه ها ممکن است از اول فروردین شروع شود ولی هنوز رسما اعلام نشده است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مازندران با اشاره به اینکه در مقایسته با هفته پایانی سال گذشته در بسیاری از اقلام شاهد کاهش قیمتها هستیم، گفت: این نشاندهنده این است که فضاها التهاب منفی پیدا نکرد.

داریوش هندویی ، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مازندران نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه بسیاری از واژه ها باید باز تعریف شود، گفت: اگر این اتفاق نیفتد همیشه ما در مقابل عمل انجام شده قرار می گیریم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با بیان اینکه هر چیزی که سرمایه ملی باشد بیت المال محسوب می شود ، افزود: متاسفانه امروز شاهد هستیم که بخش های خصوصی جزو بیت المال محسوب نمی شود در صورتی که این واحدها از سرمایه ملی تهیه شده است.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به بخش تولید ، خاطرنشان کرد: هدفمندی یارانه ها یکی از بندهای اصلاح ساختار نظام جمهوری اسلامی بوده است که باید مسئولان به همه بندهای آن توجه کنند.

کد خبر 2258547

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =