بهره مندی از برنامه صلح آمیز هسته ای حق مسلم  ایران است

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه با اشاره به مذاکرات جاری در موضوع پرونده هسته ای ایران گفت: بهره مندی از برنامه صلح آمیز هسته ای حق مسلم و بلاشرط ایران بوده و مسائل موجود در این پرونده می بایست در قالب مذاکرات سیاسی کشورهای 1+5 حل و فصل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه که در راس هیات بلند پایه سیاسی، امنیتی و اقتصادی برای دیدار رسمی دو روزه به کشورمان سفر کرده است صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درخصوص مسائل سیاسی و امنیتی دوجانبه و بین المللی و مقابله با تهدیدات مشترک گفتگو کرد.

در جریان مذاکرات رسمی میان مقامات دو کشور، طرفین با تاکید بر فضای دوستانه و توام با حسن تفاهم میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، ضمن بررسی تحولات جاری در منطقه و عرصه بین الملل، شرایط پیش رو را ضرورتی اجتناب ناپذیر در مسیر تداوم ارتباطات نزدیک و ارتقای همکاری های تهران- مسکو در ابعاد سیاسی، امنیتی و اقتصادی دانستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در این دیدار با اشاره به اشتراکات و مواضع اصولی دو کشور در زمینه مقابله با تروریسم، نفی یکجانبه گرایی در مدیریت بحران های بین المللی و همچنین ضرورت هم افزای در ظرفیت های اقتصادی منطقه ای اظهار داشت: توسعه مناسبات همه جانبه میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه دستاورهای قابل توجهی در حوزه منافع ملی دو کشور و تقویت ثبات و امنیت منطقه ای را به دنبال خواهد داشت.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه نیز در این ملاقات با تاکید بر ضرورت حل و رفع چالش های امنیتی براساس قوانین بین المللی، تداوم ارتباطات و رایزنی های منظم و مستمر میان ایران و فدراسیون روسیه را در افزایش درک مشترک نسبت به ضرورت ها و اولویت های همکاری دو جانبه ضروری عنوان کرد.

وی با اشاره به مذاکرات جاری در موضوع پرونده هسته ای ایران گفت: بهره مندی از برنامه صلح آمیز هسته ای حق مسلم و بلاشرط ایران بوده و مسائل موجود در این پرونده می بایست در قالب مذاکرات سیاسی کشورهای 1+5 حل و فصل شود.

کد خبر 2393275

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha