برقراری 21 درصد مکالمات بین الملل با تلفن اینترنتی/ کاهش هزینه کاربران

شرکت ارتباطات زیرساخت از برقراری 21 درصد مکالمات بین الملل از طریق تلفن اینترنتی - VOIP - خبر داد که این فناوری بیشتر در کشورهای افغانستان ، پاکستان ، هند ، عراق ، امارات و آمریکا انجام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، 21 درصد ترافیک مکالمات بین الملل به خارج از ایران از طریق voip و با استفاده از پیش شماره های 020 ،050 و 060 در بستر ارتباطی شرکت ارتباطات زیرساخت برقرار می شود.

به این ترتیب در مجموع بیش از 77 درصد ارتباطات تلفنی بین الملل با استفاده از روش های جدید و تکنولوزیهای روز دنیا از جمله سیستم های بسته ای و VoIP و مابقی از طریق سیستم های مداری برقرار می شود.

حسین معدنی پور - مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه و مهندسی عملیات سوئیچ شرکت ارتباطات زیرساخت در این باره گفت: بکارگیری فناوریهای جدید ضمن کاهش هزینه های ارتباطی که نهایتا باعث کاهش هزینه جهت کاربر نهایی می شود، امکانات بهتری را در اختیار شرکت های مخابراتی جهت ارائه بهتر سرویس به مشترکین خود می گذارد .

وی در معرفی کشورهایی که بستر ارتباط آنها بیشتر از طریق فناوری های پیشرفته از جمله VoIP انجام می شود به کشورهای افغانستان ، پاکستان ، هند ، عراق ، امارات ، آمریکا ،کانادا ، و کشورهای اروپای غربی اشاره کرد و افزود: در اروپای غربی کشورهای انگلیس آلمان و سوئد از جایگاه پیشرفته تری در این حوزه برخوردارند .

معدنی پور گفت : شرکت ارتباطات زیرساخت ، با کنترل و نظارت شبانه روزی کیفیت ارتباطات تلفنی بین الملل کشور ، تلاش دارد تا ضمن پاسخگویی و راهیابی تمامی درخواست های صادره و وارده به کشور ، کیفیت مطلوبی را در این عرصه به کاربران عرضه کند تا ارتباطات بین الملل به صورت پایدار ، راحت و با کیفیت مناسب برقرار شود .

کد خبر 2439192

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =