هیچ جای جهان امنیت ایران را ندارد/داعش عامل نفس تازه کردن اسراییل

پاکدشت- مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت: امروز داعش دست پرورده دشمن بوده که با صرف پول آمده تا اسراییل نفسی تازه کند وگرنه مقصود اصلی ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه آیت الله العظمی نوری همدانی در اجتماع باشکوه مردم پاکدشت در مصلای این شهرستان با اشاره به اهمیت شکرگذاری به درگاه خداوند افزود: موضوع شکرگذاری از نعمت های پروردگار، بارها در قرآن کریم آمده، به طوری که در ۷۳ جای قرآن از شکر نعمت خدا سخن گفته شده است.

نعمت های خداوند قابل محاسبه نیست

وی ادامه داد: در نظر داشتن نعمت های خداوند از وظائف انسان ها محسوب می شود و نعمت ها آنقدر زیاد و فراوان هستند که انسان از شمارش آن نیز عاجز مانده است به همین خاطر باید ابتدا نعمت ها را شناخت.

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: در قرآن کریم خداوند متعال می فرمایند که آنچه در زمین و آسمان قرار دارد به خاطر انسان ها مسخر شده است و حضرت زهرای مرضیه نیز خطبه خود را با شکر نعمت آغاز می کنند و این نشان دهنده آن می باشد که شکر نعمت از چه اهمیت و مرتبه ای برخوردار است

وی در ادامه به موضوع خضوع در برابر پروردگار متعال پرداخت و عنوان کرد: انسان باید در برابر پروردگاری که این نعمت ها را برایش فراهم کرده، خاضع باشد و در مرحله بعد ضمن قدردانی از نعمت های خداوند به بهره برداری درست از آن بپردازد.

این مرجع جهان تشیع بیان داشت: اگر بخواهید نعمت ها را شمارش کنید، عاجز خواهید بود به همین خاطر سعی کنید به اندازه خودتان این نعمت ها را بشناسید و استفاده کنید.

وی در ادامه با تبیین بزرگترین نعمت های خداوند گفت: یکی از بزرگترین نعمت های خداوند، ولایت اهل بیت است و زنان باید خانه داری، تربیت فرزند و انجام مسئولیت های اجتماعی را از حضرت زهرا(س) بیاموزند.

ملت ایران در نظام شاهنشاهی تحقیر می شدند

آیت الله نوری همدانی متذکر شد: حضرت صدیقه طاهره در راه حفظ ولایت و تحقق حکومت اسلامی به شهادت رسید و تکلیف ما را نیز امام حسین(ع) مشخص کرده است  که ملتی که شهادت دارد، خسارت نخواهد داشت.

این استاد برجسته حوزه علمیه در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین تعدادی از آرمان های انقلاب اسلامی یادآور شد: تأسیس یک نظام ولایی به جای نظام شاهنشاهی از جمله آرمان های انقلاب اسلامی بود زیرا مردم در نظام شاهنشاهی تن به ذلت داده بودند و تحقیر می شدند.

وی گفت: اگر تاریخ سلاطین را مور مطالعه قرار دهید، می بینید که پس از پیغمبر اسلام، سلاطینی روی کار آمدند که فقط به فکر خود بودند و رژیم شاهنشاهی باعث گسترش جهل و بی سوادی در بین مردم شد

این مرجع عالیقدر اضافه کرد: ملت ایران به رهبری امام راحل توانست هم استبداد و هم استکبار را کنار بزند زیرا تا آن زمان، کشورهای اسلامی در سیطره غرب و شرق بود و امام در این شرائط قیام  کرد.

دم آمریکا به اسراییل گره خورده است

آیت الله نوری همدانی تأکید کرد: امروز نگهداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بر عهده ماست و هدایت های مقام معظم رهبری نیز سبب شده تا نظام اسلامی در اوج قدرت و عزت باقی بماند.

وی با اشاره به آرمان استکبار ستیزی ملت ایران اظهار داشت: مردم ایران در برابر اروپا و آمریکا خود باخته شده بودند اما امروز کار آمریکایی ها به جایی رسیده که دم خود را به اسراییل گره زده است و این از نشانه های ضعف آمریکا محسوب می شود.

آیت الله نوری همدانی متذکر شد: ایجاد خودباوری از دیگر آرمان های انقلاب اسلامی ایران بود، تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مردم آنچنان سرکوب شده بودند که فکر نمی کردند بتوانند انرژی هسته ای تولید کنند اما امام راحل به این ملت شجاعت داد.

وی یادآور شد: احیای فرهنگ شهید و شهادت از دیگر آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی است، بزرگان فرموده اند که جهاد باعث عزت اسلامی می شود و مملکت ما دارای میلیون ها انسان عاشق شهادت است که منتظر فرمان رهبری هستند.

داعش دست پرورده دشمن است

این مرجع جهان تشیع افزود: شناخته شدن صهیونیسم یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است زیرا امام راحل فرمودند که اسراییل یک غده سرطانی است که باید از بین برود.

وی اضافه کرد: قدرت نظامی ایران اسلامی که موجب امنیت کشور شده از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است، امروز داعش دست پرورده دشمن بوده که با صرف پول آمده تا اسراییل نفسی تازه کند وگرنه مقصود اصلی ایران است اما هم اکنون هیچ کجای جهان امنیت ایران را ندارد.

آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: وحدت شیعه و سنی از دیگر دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی است که اتحاد بین شیعه و سنی در ایران باعث امیدواری مستضعفان جهان شده است زیرا صدور انقلاب اسلامی یکی از تزهای امام راحل بود.

کد خبر 2511940

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =