۵ میلیارد ریال کمک مردمی در خراسان شمالی جمع آوری شد

بجنورد- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: در سه روز نخست هفته احسان و نیکوکاری بیش از پنج میلیارد ریال کمک مردمی در این استان جمع آوری شد.

امان الله حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به این که در طی روزهای چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم اسفندماه جاری و سه روز نخست هفته احسان و نیکوکاری بیش از پنج میلیارد ریال از سوی مردم خراسان شمالی به نیازمندان کمک شد، اظهار کرد: در این سه روز در مجموع یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز کمک غیرنقدی از سوی مردم خیر این استان اهدا شد.

وی با اشاره به این که پيش بيني مي شود امسال در جشن نيکوکاري مبلغ کمک هاي مردمي به هشت ميليارد ریال برسد، افزود: جشن نیکوکاری از چهاردهم اسفندماه در هزار و ۱۰۰ پایگاه ثابت و سیار جمع آوری كمك های مردمی در شهرستان های هشت گانه استان آغاز شده است.

حسین پور اظهار داشت: در این زمینه ۸۰۰ آموزشگاه با کميته امداد همکاری می کنند و علاوه بر این ۵۲ پايگاه در ميادين، ۱۰۶ پایگاه در روستاها و ۶۷ مسجد نیز آماده جمع آوري کمک هاي نقدي و غيرنقدي مردم خراسان شمالی در هفته احسان و نیکوکاری هستند.

به گفته وی افزون بر این پایگاه های ثابت ۱۳ پایگاه سیار نیز کمک های مردمی را در مناطق مختلف این استان جمع آوری می کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی یادآور شد: در جشن احسان و نیكوكاری سال گذشته نیكوكاران و خیران استان در مجموع هفت میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال به نیازمندان زیرپوشش کمیته امداد کمک کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در استان ۹۱۱ هزار نفری خراسان شمالی ۱۲۰ هزار نفر از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند که از این تعداد ۸۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد بوده و به صورت مستقیم از خدمات این نهاد استفاده می کنند و ۴۰ هزار نفر نیز از اقشار آسیب پذیر بوده و به صورت موردی از کمک های کمیته امداد بهره مند می شوند.

کد خبر 2513781

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =