اعضای شورای شهر اختلافات را برای توسعه گرگان کنار بگذارند

گرگان- رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نقد سازنده را در پیشبرد اهداف موثر دانست و گفت: اعضای شورای شهر اختلافات را برای توسعه گرگان کنار بگذارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ربیعی شامگاه شنبه در یکصدو هفتادمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان، افزود: همه باید دست به دست یکدیگر دهیم تا بتوانیم شهری آباد بسازیم.

وی ضمن اشاره به برگزاری دو انتخابات در سال جاری، اظهار کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نقش اساسی در نظام اسلامی دارد و مردم با شرکت پرشور خود در صحنه یک بار دیگر شکوه ملی را رقم میزنند.

وی با بیان این نکته که شورا و شهرداری باید بعد از مناقشات سال گذشته در سایه تعامل و همکاری دنیای جدیدی برای مدیریت شهری تعریف کنند، افزود: همانطور که دیدیم در افتتاح زیرگذر معلم رضایت عمومی ملموس بود از این رواگر بخواهیم میتوانیم بهتر از سال گذشته در توسعه شهری اقدام کنیم که این مهم جز با همدلی میسر نمیشود.

گذشت  بین اعضای شورا، نیاز توسعه شهری است

وی بر لزوم تعامل همه جانبه شورا و شهرداری گرگان تاکید کرد و افزود: اگر در برخوردهای ما اغماض و گذشت وجود نداشته باشد نمیتوانیم فصل خوبی از پیشرفت و توسعه را در شهر گرگان رقم بزنیم.

ربیعی در خصوص قیمت منطقهای زمین شهر گرگان، اذعان کرد: در قیمت منطقهای زمین هیچ ارزش مالیاتی را در سال ۹۴ افزایش ندادیم و مصوبه سال ۹۳ برای سال جدید اجرایی میشود.

این عضو شورا با بیان این نکته که توسعه شهری جز با همدلی و همزبانی محقق نمیشود، اظهار کرد: توجه به این مسئله رضایت عمومی را در انجام پروژههای شهری به دنبال داشت.

وی شعار نوروزی را پیام راهبردی سال برشمرد و تصریح کرد: این شعار تکلیف را برای همه مشخص کرده است که اگر همراه باشیم قطعا به موفقیت و پیشرفت دست خواهیم یافت.

ایجاد همدلی در گرگان باید از مدیریت شهری آغاز شود

عضو شورای شهر گرگان با اشاره به نامگذاری سال جاری تاکید کرد: ایجاد همدلی در گرگان باید از مدیریت شهری آغاز شود.

در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون خدمات شهری و فضای سبز شورای شهر گرگان ضمن اشاره به پروژه روگذر شهید قندهاری، گفت: در بهمن ماه سال ۹۲  که حکم حسین صادقلو ابلاغ شد این پروژه ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و ۵ روز بعد از آن مبلغ دو میلیارد تومان با حمایت و پشتیبانی شورا برای تکمیل این روگذر مصوب شد.

برای دو پروژه عمرانی تبلیغات وسیعی شد

محمد ابراهیم جرجانی با بیان اینکه به خاطر ندارم برای هیچ پروژه عمرانی تبلیغات اینچنین وسیع وجود داشته باشد، افزود: روگذر شهید قندهاری و زیرگذر میدان معلم هر دو با تبلیغات وسیع به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: در حالی که زیرگذر به نام شهید مدافع حرم شهید «حتم لو» توسط اعضای شورا به تصویب رسید مجموعه شهرداری مصوبه شورا نادیده گرفت.

این عضو شورا با انتقاد از برخورد شهردار در مراسم بهره برداری از زیرگذر، اظهار کرد: بی اعتنایی به اعضای شورا در حالی که بودجه پروژه ها توسط ما مصوب می شود به معنای انگشت نما کردن اعضاست.

وی به نامه وزارت کشور مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت شهردار گرگان اشاره کرد و گفت: از ۶ بهمن ماه وضعیت شهردار بلاتکلیف مانده است و با وجود نظرات متفاوت اعضا در مورد وضعیت شهردار و قول رییس شورا مبنی بر حل این موضوع، با گذشت بیش از سه ماه هنوز این موضوع تعیین تکلیف نشده است.

موضوع شهردار یک بحث جدی است و رئیس شورا باید آن را حل کند

جرجانی با تاکید بر اینکه موضوع شهردار یک بحث جدی است و رئیس شورا باید آن را حل کند، خاطر نشان کرد: بودجه سالجاری شهرداری که از مهمترین موضوعات است تاکنون مصوب نشده ضمن اینکه ظرف حدود دو ماه گذشته شهردار در هیچ یک از جلسات شورای شهر حضور نیافته است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و زیست محیطی شورای شهر ضمن اشاره به برنامه های وعده داده شهردار، اظهار کرد: منوریل یا اتومبیل ریلی، تله کابین، تعیین تکلیف باغ روسها که قرار یبود چند ماهه انجام شود، تملک دخانیات و پادگان لشکر ۳۰ از موضوعاتی است که شهردار باید راجع به اقدامات انجام شده برای اجرای آن گزارش ارائه کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان نیز در این جلسه ضمن تاکید بر همدلی و همزبانی بین اعضای شورا، گفت: وجود انسجام و یکپارچگی بین اعضای شورا و مدیریت شهری باعث موفقیت در پروژه های عمرانی شهر شد.

مدیریت شهری در بخش زیبا سازی منظر شهری خوب عمل کرده

ناصر گرزین با بیان این نکته که مدیریت شهری در بخش زیبا سازی منظر شهری خوب عمل کرده، افزود: بسیاری از پروژه های نیمه تمام شهر را شهردار موفق شد تکمیل کند ضمن اینکه پروژه تقاطع غیر هم سطح میدان معلم را به بهره برداری رسانید.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ۱۴۰۴ گرگان و چشم اندازهایی که اعضای شورا برای چهار سال تعیین کردند پیش بینی می شود در پایان این دوره شهر توسعه یافته ای را شاهد باشیم.

وی ساخت تله کابین، شهربازی و پروژه روگذر را از دیگر برنامه های شهرداری گرگان دانست و تصریح کرد: با بهره برداری از دو پروژه عمرانی بزرگ، اعتماد و اطمینان شهروندان به مدیریت شهری بیشتر شده است.

این عضو شورا ضمن اشاره به این نکته که بودجه ۲۰۰ میلیاردی تصویب شده برای سال گذشته با ۲۰ درصد افزایش به ۲۲۰ میلیارد تومان وصولی افزایش یافت، افزود: می توانیم با این شرایط پروژه سال ۹۴ را تا سقف ۳۵۰ میلیارد تومان پیش بینی کنیم.

کد خبر 2526523

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =