قیمت جدید خرید تضمینی محصولات کشاورزی ابلاغ شد

قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال زراعی ۱۳۹۴ – ۱۳۹۳ از سوی معاون اول رییس جمهور به وزارتخانه های جهاد کشاورزی،صنعت،معدن و تجارت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای اجرا ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت وزیران در جلسه ۵/۱/۹۴ به پیشنهاد شماره ۲۰.۳۶۵۷۲ مورخ ۱۳۹۳.۱۲.۹ وزارت جهاد کشاوری و به استناد ماده واحده قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی - مصوب ۱۳۶۸ - تصویب کرد:

۱ - قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی (زراعی) برای سال ۱۳۹۴ - ۱۳۹۳ به شرح جدول پیوست که به مهر دفتر هیات دولت تایید شده است، تعیین می‌شود.

۲ - علاوه بر ارقام مندرج در جدول پیوست، به تولید‌کنندگان گندم، جو و اقلام علوفه‌ای و اساسی جایزه تولید اختصاص می‌یابد.

۳ - به ازای هر درصد شکستگی بیش از ده درصد برای برنج‌های ندا و نعمت، آذر و صالح مبلغ هفتاد و نه ریال و برای برنج‌های سپید رود، فجر، خزر، شیرودی و گوهر مبلغ نود و دو ریال از نرخ‌های مصوب کسر و به میزان شکستگی کمتر از ده درصد برای برنج‌های ندا و نعمت، آذر و صالح مبلغ یکصد و شانزده ریال و برای برنج‌های فجر، خزر، شیرودی و گوهر مبلغ یکصد و بیست و سه ریال به نرخ‌های مصوب اضافه می‌شود. حداکثر شکستگی قابل قبول پانزده درصد و حداقل شکستگی قابل قبول پانزده درصد و حداقل شکستگی قابل قبول برای پرداخت جایزه هفت و نیم درصد است.

۴ - سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و رعایت قوانین و مقررات مربوط، در مورد سازمان‌های مسئول خرید، محدوده زمانی خرید، تامین کننده تنخواه، چگونگی ضمانت و بازپرداخت اعتبارات مورد نیاز، تعیین هزینه‌های تبعی و محل تأمین زیان احتمالی خرید موضوع این تصویب‌نامه، تصمیمات لازم را اتخاذ و بر نحوه اجرای آنها نظارت می‌نماید.

۵ - میزان آفت سن گندم و جدول قیمت دانه‌های روغنی بر حسب افت و رطوبت با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی تعیین می‌شود.

۶ - در قبال تحویل هر تن چغندرقند بیست کیلوگرم تفاله خشک به نرخ هر کیلوگرم بیست ریال و دو کیلوگرم قند به نرخ هر کیلوگرم پانصد ریال به عنوان جایزه تحویل می‌شود.

۷ - جدول خرید تضمینی گندم و گندم دوروم برحسب مفید و غیر مفید سال زراعی ۱۳۹۴ - ۱۳۹۳ براساس محاسبه و پیشنهاد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان و تفاهم وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ابلاغ می‌شود.

۸ - این تصویب‌نامه جایگزین تصویب‌نامه شماره ۷۶۷۸۴ . ت ۱۰۰۸ ه مورخ ۱۳۹۳.۷.۷ می‌شود.

- به ازای هر کیلو چغندرقند مبلغ (۳۵۵) ریال هزینه حمل اضافه شده است.

- کشت پاییزه چغندر قند (۱۵۰) ریال کمتر از قیمت تضمینی چغندر قند بهاره است.

- قیمت ارقام مختلف پنبه وش در چارچوب این تصوینامه توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین و اعلام می‌شود.

- قیمت ارقام مشابه برنج در چارچوب این تصوینامه توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین و اعلام می شود.

جدول

 

 

 

کد خبر 2536447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =