تأیید ریاست ۲۱ دانشگاه با حکم فرهادی/  نیلی رئیس دانشگاه تهران شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور احکام جداگانه ای و براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی روسای ۲۱ دانشگاه کشور را منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد فرهادی در این احکام ، دکتر محمود نیلی احمد آبادی را به ریاست دانشگاه تهران، دکتر محمد تقی احمدی را به ریاست دانشگاه تربیت مدرس ، دکتر حسن ولی زاده را به ریاست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر فردین اخلاقیان طاب را به ریاست دانشگاه کردستان ، دکتر محمد علی اکبری را به ریاست دانشگاه ایلام ، دکتر شایان شا محمدی را به ریاست دانشگاه شهرکرد،دکتر محمود رضا رحیمی را به ریاست دانشگاه یاسوج ، دکتر مسعود نادریان جهرمی را به ریاست دانشگاه جهرم ، دکتر محمد میرزایی بادیزی را به ریاست دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته کرمان ، دکتر عبدالمجید مصلح را به ریاست دانشگاه خلیج فارس  و دکتر بهمن حیاتی را به ریاست دانشگاه ملایر منصوب کرد.

وزیر علوم همچنین، دکتر علیرضا بندانی را به ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان ،دکتر ناصر مهرشاد را به ریاست دانشگاه صنعتی بیرجند، دکتر علی اصغر بهشتی رابه ریاست دانشگاه مهندسی فناوریهای نوین قوچان ،دکتر محمد حسین شفیعی میم را به ریاست دانشگاه بزرگمهر قائنات، دکتر علی رضا باقری ثالث را به ریاست دانشگاه حضرت معصومه (س)، دکتر محمود نیلی را به ریاست دانشگاه صنعتی همدان، دکتر فرامرز میرزایی را به ریاست دانشگاه سید جمال الدین اسد آبادی، دکتر عباس کلانتری را به ریاست دانشگاه آیت الله حائری میبد ، دکتر امین رضا نقره آبادی را به ریاست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه  و دکتر فتح الله قدس را به ریاست دانشگاه خواهران سمنان (فرزانگان) منصوب کرد.

افراد مذکور پیش از این به عنوان سرپرست دانشگاه مشغول فعالیت بودند که پس از تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی ، وزیر علوم احکام ریاست آنها را صادر کرد.

به گزارش مهر، در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گرفته شد که کمیته ای ۵ نفره شامل وزیر علوم، وزیر بهداشت، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و رئیس هیات نظارت و بازرسی شورایعالی انقلاب فرهنگی مسئولیت تایید سرپرستان دانشگاه ها را برعهده بگیرند. بر اساس مصوبه شورا مقرر شد در صورت به اجماع نرسیدن این پنج نفر موضوع در صحن شورا مطرح و تصمیم گیری شود.

کد خبر 2771993

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha