۱۲ واحد تولیدی شهرک صنعتی محمودآباد در آستانه تعطیلی هستند

محمودآباد - سرمایه در گردش اصلی ترین نیاز واحدهای تولیدی محمودآباد بوده و به دلیل تامین نشدن آن، ۱۲ واحد تولیدی شهرک صنعتی شهرستان روبه تعطیلی است.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان محمودآباد ظهر سه شنبه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد و در زمینه راه اندازی واحدهای تولیدی نیمه تمام برنامه ریزی صورت گرفت.

در حال حاضر محصولات هفت واحد تولیدی شهرستان محمودآباد شامل فرش، مواد غذایی و معدنی به کشورهای ازبکستان و آذربایجان و تاجیکستان و عراق صادر می شود و امید است در سال جاری شاهد افزایش نرخ صادارات به نسبت سال گذشته در شهرستان باشیم.

سیف الله فرزانه فرماندار شهرستان محمودآباد در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان محمودآباد با اشاره به اهمیت رفع موانع تولید باتوجه به  نقش موثر در تسهیل چرخه اقتصاد و ایجاد اشتغال در جامعه گفت: موانع فراروی واحدهای تولیدی باید با هماهنگی بیش از پیش بانکها و دستگاههای دولتی رفع شود.

وی هدف از تشکیل این کارگروه را بررسی علل رکود یا توقف واحدهای تولیدی و هماهنگی برای حل مشکلات و همچنین کمک به تسریع و تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام تولیدی و حمایت و کمک به توسعه صادرات محصولات تولیدی شهرستان عنوان کرد و گفت: از مجموع ۷۲ واحد تولیدی شهرک صنعتی شهدای محمودآباد ۱۲ واحد رو به تعطیلی است.

وی سرانه سرمایه گذاری به ازای هر نفر اشتغال در شهرستان محمودآباد را ۴۷۰ میلیون ریال و متوسط اشتغال به ازای هر واحد تولیدی ۲۶ نفر عنوان کرد و گفت: شهرستان محمودآباد با ظرفیت های بالقوه ای  که دارد باید سهم بسزایی در اقتصاد و توسعه صنایع استان را داشته باشد و این در حالی است که رتبه نهم استان اصلا در خور این شهرستان نیست.

رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان محمودآباد مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شهدای محمودآباد را نبود سرمایه درگردش و عدم نقدینگی و بالا بودن نرخ بهره تسهیلات بانکی عنوان کرد و گفت: انتظار می رود بانکهای عامل برای تقویت اشتغال و اقتصاد جامعه ورود میدانی به عرصه تولید داشته و گره گشایی مشکلات و موانع صنایع تولیدی باشند.

کد خبر 2785882

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =