۱۵ تیر ۱۳۹۴، ۱۳:۰۸

سرپرست جدید دفتر موسیقی به مهر گفت:

نظارت بر موسیقی جدی تر می شود/ اعلام مواضع از سوی سخنگوی ارشاد

نظارت بر موسیقی جدی تر می شود/ اعلام مواضع از سوی سخنگوی ارشاد

سرپرست جدید دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک روز پس از استعفای پیروز ارجمند از سمت مدیرکلی این نهاد دولتی از برنامه های آتی خود در این مجموعه سخن گفت.

فرزاد طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر با تشکر از تلاش های پیروز ارجمند در سمت مدیر کلی دفتر موسیقی وزارت ارشاد توضیح داد: از روزی که به عنوان سرپرست در دفتر موسیقی وزارت ارشاد منصوب شوم تمام تلاش من بر این قاعده استوار خواهد بود که سیاست های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه موسیقی را دنبال کنم و برای پیشبرد این اهداف عالی، تمام تلاش خود را انجام دهم. البته این یک موضوع طبیعی است که وقتی فردی با عنوان سرپرست در یک نهاد دولتی قرار می گیرد اجرای سیاست ها و برنامه های مصوب آن نهاد دولتی و رتق و فتق امور جاری از مهمترین اولویت های کاری اوست، یعنی این وضعیت با وضعیت مدیرکلی تفاوت های زیادی دارد.

وی ادامه داد: امیدوارم شرایط را به گونه ای پیش ببریم که اوضاع موسیقی بهبود پیدا کند. به طور حتم من تمام تلاش های خود را انجام خواهم داد تا زمان انتخاب مدیر کل دفتر موسیقی مشکلی در کارها به وجود نیاید و هنرمندان اهالی موسیقی بدانند تا زمانی که در این نهاد حضور خواهم داشت حداکثر تلاش خود را برای ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت های موسیقایی کشور انجام خواهم داد.

طالبی ادامه داد: من از فروردین ماه امسال به عنوان معاون دفتر موسیقی در بدنه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به خدمت بودم و در این مدت گفتگوها و همکاری تنگاتنگی با آقای ارجمند به عنوان مدیر کل دفتر موسیقی داشتم. کما اینکه در همین دوران فعالیت بود که تلاش کردم بیشتر و بهتر با شرایط موجود حوزه موسیقی آشنا شوم. به هر ترتیب آنچه در این مدت همراه با آقای ارجمند اتفاق افتاد همکاری دوستانه و خوبی بود که برای من بسیار ارزشمند است.

سرپرست جدید دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه های جدید این نهاد دولتی در حوزه موسیقی تصریح کرد: تا آنجا که می دانم حوزه نظارت در دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیازمند کار بیشتری است و آنچه اولویت اصلی مان در دفتر موسیقی وزارت ارشاد خواهد بود تمرکز روی مباحث آیین نامه ها، شیوه نامه ها و روشمند کردن گردش امور جاری دفتر موسیقی است چراکه معتقدم تاکنون نظارت کافی روی این مقولات صورت نگرفته است و امیدوارم که در این دوره بتوانم با مشخص کردن مسیر کاری در جهت بهبود اوضاع تلاش هایی انجام دهم.

وی بیان کرد: موضوع نظارت و ارزشیابی یکی از مهمترین کارهای دفتر موسیقی وزارت ارشاد با توجه به حساسیت های موجود است که همانطور که هنرمندان اهالی رسانه می دانند در ماه های اخیر سمت مدیریت واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی خالی از فردی بود که بتواند در این حوزه مدیریت کند بنابراین یکی از مهمترین کارهایی که مدنظر دارم تعیین مدیر واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی در دوره جدید است که امیدوارم با مشخص شدن چارچوب ها در این فضا نیز بتوانیم به کار خود ادامه دهیم.

طالبی در پاسخ به اینکه نحوه حضور سرپرست دفتر موسیقی در شورای سیاست گذاری جشنواره موسیقی فجر و مدیریت ارکسترهای موسیقایی دولتی به چه شکل خواهد بود، توضیح داد: همانطور که اشاره کردم وظیفه سرپرست حفظ و بهبود شرایط فعلی و ایجاد بستری مناسب برای فعالیت مدیر دفتر در آینده است. ضمن اینکه سیاستگذار و تعیین کننده همه موارد مربوط به حوزه های هنری برعهده معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است بنابراین هنوز نمی توانم در رابطه با نحوه حضورم در شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر و مواردی دیگر اظهار نظری داشته باشم چراکه همه این کارها باید در آینده مشخص شود.

سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از اهالی رسانه که طی هفته های اخیر پیگیر ماجراهای مدیریتی دفتر موسیقی وزارت ارشاد بوده اند، تاکید کرد: یکی از سیاست های خوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید تعیین سخنگو بوده است که در یک روال منطقی بتواند طی پروسه های زمانی مشخص مسائل مربوط به حوزه های مختلف زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به رسانه ها منتقل کند، بنابراین روال منطقی این است که آنچه که در حوزه های مربوط به فعالیت های وزارت ارشاد صورت می گیرد توسط سخنگو به رسانه ها منتقل شود چراکه ایجاد چنین فضایی می تواند از بسیاری از آسیب ها جلوگیری کند و این فضا به طور حتم به نفع نهادی چون دفتر موسیقی است که بیشتر درگیر کارهای اجرایی است و امیدواریم از این پس بتوانیم در یک فضای تعامل گونه از طریق سخنگوی وزارت ارشاد، مسائل مربوط به حوزه موسیقی را در رسانه ها انعکاس دهیم.

وی در پایان صحبت هایش بیان کرد: بنده ارادت بسیار ویژه ای به رسانه ها دارم و از آنها می خواهم غیر از توجه به ظرفیت های رسانه در بحث خبررسانی در حوزه های نظارتی نیز مشارکت ویژه ای داشته باشند و ما را از نقطه نظرات خود در حوزه موسیقی بی نصیب نکنند.

کد خبر 2852797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha