جشنواره برداشت پسته در شهرستان مرند برگزار می‌شود

مرند- معاون سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره پسته در شهرستان مرند خبر داد و گفت: این جشنواره در بيست و سوم شهريور ماه در شهر يامچی شهرستان ویژه مرند برگزار می شود.

جلال رحيم زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه سالانه بيش از ۵۲ تن پسته از ۱۷۵ هكتار زمين زير كشت پسته شهرستان ویژه مرند برداشت می شود، افزود: شهر يامچی از توابع شهرستان مرند دارای بهترين زمين برای كشت اين محصول كم آب است.

رئيس جهاد كشاورزی شهرستان مرند در ادامه با تاکید بر اینکه سالانه بيش از ۵۲ تن پسته در شهرستان مرند بارور می شود، بيان داشت: اين مقدارمحصول پسته از ۷۵ هكتار درخت بارور برداشت شده كه درشهرستان مرند ۱۷۵ هكتار زير كشت داريم و از اين مقدار ۱۱۰ هكتار آن در شهر يامچی است.

وی از توسعه كشت پسته در شهرستان مرند خبر داد و گفت: هدف از توسعه اين محصول در شهرستان مرند تغيير الگوی كشت بدليل بحران كم آبی بوده كه خوشبختانه تابه حال توانسته ايم با همكاری كشاورزان عزيز قدم هاي خوبي در اين راستا برداريم.

وی با تاكيد بر افزايش برداشت اين محصول در شهر ستان مرند گفت: كشاورزان شهرستان مرند با استفاده از نظرات كارشناسان جهاد كشاورزی می توانند در زمينهای كم آب خود اقدام به كشت پسته نموده و با توجه به پايين رفتن سفره های زير زميني آب محصول اقتصادی داشته باشند.

رئيس جهادكشاورزی مرند در پايان اظهار داشت: جشنواره پسته با همكاری فرمانداری ويژه شهرستان مرند و جهاد كشاورزی استان و شهرستان مرند در بيست وسوم شهريورماه در شهر يامچی مرند برگزار می شود.

کد خبر 2903213

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =