جهاد بدون تقوا ارزش ندارد/اخلاص به کارها ارزش می دهد

همدان - مسئول بسیج دانشجویی همدان با تأکید بر اینکه جهاد تنها یک مفهوم نظامی نیست بلکه در عرصه‌هایی چون جهاد علمی، سازندگی، فرهنگی و غیره باید وجود داشته باشد، گفت: جهاد بدون تقوا ارزش ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، طیب فریادرس ظهر شنبه در مراسم اختتامیه اردوی جهادی حوزه مقاومت بسیج دانشجویی شهید مطهری (ره) همدان افزود: اردوهای جهادی باهدف خدمت‌رسانی به روستاها و مناطق محروم توسط گروه‌های مختلف جهادی و از جمله بسیج دانشجویی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه رستگاری انسان به رعایت تقوا، شفاعت و جهاد است، اظهار داشت: تا زمانی که جهاد نکنیم و مجاهد نباشیم خوشبخت نخواهیم بود.

مسئول بسیج دانشجویی همدان با تأکید بر اینکه برخی به‌اشتباه تصورمی کنند که اگر روزه‌بگیرند، نماز بخوانند خوشبخت می‌شوند، گفت: تا زمانی که فهم درستی از مقوله جهاد اتفاق نفتد و جهاد در عرصه عمل نمود پیدا نکند مؤمنی که شایسته رستگاری باشد نخواهیم بود و مفهوم جهاد باید در عرصه‌های مختلف دفاع سخت و یا دفاع نرم محرز باشد.

طیب فریادرس در ادامه به ویژگی‌های جهاد اشاره و عنوان کرد: در مقابل دشمن بودن، تلاش مضاعف و داشتن هدف ازجمله این ویژگی‌هاست.

وی به ویژگی نخست جهاد اشاره کرد و بیان داشت: تا زمانی که شناخت درستی از دشمن نداشته باشیم در یک غفلت اساسی و بنیادین خواهیم بود چنانکه برخی افراد به‌ظاهر مؤمن وقتی صحبت از دشمن می‌شود می‌گویند دچار توهم توطئه شده‌اید.

طیب فریادرس در ادامه با تأکید بر اینکه جهاد تنها یک مفهوم نظامی نیست، یادآور شد: جهاد در عرصه‌های مختلفی چون جهاد علمی، سازندگی، فرهنگی و غیره باید وجود داشته باشد.

وی افزود: هر فرد باید در هر زمان و مکان به شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره آشنایی داشته باشد.

مسئول بسیج دانشجویی همدان در ادامه بابیان اینکه تا زمانی که تقوا در کارها وجود نداشته باشد جهاد هیچ ارزشی نخواهد داشت، اظهار داشت: جهاد گران چند روز از خانه و خانواده خود دور می‌شوند و در روستاهای دور افتاد و محروم با تمام وجود کارهای مختلف عمرانی، آموزشی، پزشکی، فرهنگی و غیره انجام می‌دهند که این امر قابل‌تقدیر است.

طیب فریادرس با تأکید بر اینکه در انجام کارهای گروهی و جهادی «من» وجود ندارد بلکه همه «ما» هستند، عنوان کرد: تا زمانی که اخلاص نباشد کارها ارزشی نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مدیون امام (ره)، شهدا و انقلاب هستیم که این راه را به روی ما گشودند، بیان داشت: امیدواریم بتوانیم به‌طور شایسته در این مسیر گام برداریم و وظیفه‌ای را که بر دوش داریم به نحو احسن انجام دهیم.

طیب فریادرس در ادامه با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی و برای پیشرفت کشور چاره‌ای جز جهاد نداریم، یادآور شد: برخی افراد که تصور می‌کنند راه‌حل مشکلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و غیره مردم ما چیزی به‌غیراز جهاد است، سخت در اشتباه هستند.

مسئول بسیج دانشجویی همدان افزود: اگر جهاد را درست درک کنیم، مسیر رشد و پیشرفت را هموارتر کرده‌ایم.

طیب فریادرس با تأکید بر اینکه مشکل اصلی کشور اقتصاد است، اظهار داشت: اگر اقتصاد مقاومتی در کشور مدنظر قرار نگیرد و تولید کشور، اقتصاد دانش‌بنیان و بسترهای مناسب اقتصادی متناسب با کشور شکل نگیرد تعامل با دنیا شکست خواهد خورد و در غیر این صورت حتی در شرایط تحریم هم می‌توانیم پیروز شویم.

طیب فریادرس با تأکید بر اینکه اگر نگاه ما به درون باشد در ارتباطات خارجی پیروز خواهیم شد، بیان داشت: استان با بیش از ۲ هزار دانشجو کارشناسی ارشد و دکترا آماده‌ است تا به کمک اقتصاد دانش‌بنیان بیاید.

مبلغ گروه جهادی پایگاه مقاومت بسیج شهید مطهری (ره) هم در این مراسم بابیان اینکه در هر عصری موضوعات و مسائلی وجود دارد که اولویت آن‌ها را ولی آن زمان مشخص می‌کند، گفت: اگر به آن اولویت‌ها عمل شود هم ولی امت و هم امت موفق خواهند بود.

حجت‌الاسلام ابوذر طالبی در ادامه با اشاره به اینکه عامل موفقیت انقلاب اسلامی ایران پیروی‌ از اولویت‌های امام خمینی (ره) بود افزود: اکنون نیز عامل استمرار این مسیر و انقلاب پیروی امت ایران از مقام معظم رهبری است.

وی به ۷ اصل مطرح‌شده توسط مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد امسال اشاره کرد و اظهار داشت: اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی، اتکا به قدرت الهی و بی‌توجهی به قدرت‌های جهانی، اعتماد به اراده و نیروی مردم و مخالفت با تمرکزهای دولتی، طرفداری از محرومان، وحدت ملی و غیره ازجمله این ۷ اصل است که اگر به آن‌ها عمل نکنیم سیلی محکمی خواهیم خورد و از مسیر امام و شهدا فاصله خواهیم گرفت.

در پایان این مراسم از جهادگران حوزه مقاومت دانشجویی شهید مطهری (ره) تجلیل شد.

کد خبر 2906076

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =