طرح ملی تلاوت قرآن کریم در سراسر کشور مورد ارزیابی قرار گرفت

مشهد- دبیرستاد اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشور گفت: طرح ملی تلاوت قرآن کریم در تمامی استان های تحت پوشش این طرح ملی مورد بررسی و ارزیابی قرارگرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین مقدم کیا روزشنبه با بیان اینکه طرح ملی تلاوت قرآن کریم در۱۷ استان وشهرکشور با حضور کارشناسان ستاد اجرایی، مدیران استانی و کشوری مورد بررسی و ارزیابی قرارگرفت به خبرنگاران در مشهد گفت: این ارزیابی به منظور رسیدن به اهداف تعیین شده طرح ملی تلاوت صورت گرفته به طوریکه مسئولان استانی و محلی حمایت وپشتیبانی خود را ازاین طرح اعلام کردند.

وی یکی ازاهداف این طرح را رشد و ارتقای ابعاد اخلاقی و علمی قاریان نوجوان، بهره گیری از روش های نوین و سنتی آموزش قرآن کریم، آموزش رشته های صوت، لحن،تجوید، حفظ، وقف و ابتدا وآموزش اجرای تلاوت های اثرگذار و معناگرا عنوان کرد.

وی افزود: این طرح ویژه پسران هشت تا ۱۴ ساله بوده و نوجوانان مستعد می توانند از طریق سایت www.melitelavat.ir  ثبت نام کنند.

دبیرستاد اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم کشوربا اشاره به اینکه درصدد هستیم قرآن آموز بیشتری در اجرای طرح مذکور جذب کنیم گفت: به زودی ازظرفیت آموزش و پرورش برای شناسایی دانش آموزان با استعداد درزمینه قرآنی بهره خواهیم گرفت.

وی افزود: هم چنین ازظرفیت های بسیج مردمی درجهت غنی کردن این طرح نیز استفاده خواهد شد.

 مقدم کیا با بیان اینکه برای ثبت نام کنندگان آزمون ورودی برگزار می شود، گفت: در این آزمون قرآن آموز براساس علاقه خود با انتخاب یکی ازتلاوت های کوتاه اساتید همچون عبدالباسط، مصطفی اسماعیل، منشاوی و شحات انور اقدام به تقلید تلاوت می کند.

وی اظهار کرد: پس ازشرکت در آزمون، استعداد وی براساس کیفیت اجرای تلاوت مورد ارزیابی قرارمی گیرد و در دوره اصلی طرح ملی تلاوت و یا دوره پیش نیاز«ابرار» و یا «ملکوت» ثبت نام نهایی می شود.

دبیر طرح ملی تلاوت قرآن کریم افزود: در دوره یک ساله ابرار روخوانی، روان خوانی و تلاوت قرآن کریم، و در دوره یک ساله ملکوت، ترتیل و تقلید خوانی آموزش داده می شود.

 

کد خبر 2973447

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha