نپذیرفتن بحث نفوذ چیزی جز ساده‌اندیشی نیست

همدان- فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تأکید بر اینکه رسالت و مسئولیت تک‌تک اساتید و دانشجویان این است که باید در بحث نفوذ ورود پیدا کنند، گفت: نپذیرفتن بحث نفوذ چیزی جز ساده‌اندیشی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامعلی ابوحمزه ظهر دوشنبه در همایش جنبش دانشجويی و مقابله بانفوذ که در سالن اجتماعات شهید چمران دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد، افزود: تا زمانی که نفوذ شکافته و شناسایی نشود دشمن کارش را ادامه خواهد داد.

وی اظهار داشت: زمانی که نفوذ شناسایی شود در انجام راهبردها و سیاست‌های خودش ناکام خواهد ماند بنابراین بهترین راه شکست نفوذ کالبدشکافی این جریان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان بابیان اینکه نگاهی که در کشور ما در بحث نفوذ وجود دارد نگاه کاملی نیست و برخی آن را معطوف به جریانات سیاسی و برخی فرهنگی و غیره نمی‌دانند، عنوان کرد: این بحث یک موضوع ترکیبی است و همه موضوعات کشور را شامل می‌شود.

سردار ابوحمزه در ادامه با تاکید بر اینکه در هر کجایی که زمینه فراهم باشد نفوذ توسط دشمن دنبال خواهد شد، بیان داشت: بحث نفوذ مقدمه‌ای برای عرصه‌های دیگر است به طوری که ابتدا نفوذ شروع شده، بعد بحث استحاله و سپس بحث براندازی مطرح می‌شود.

وی به جریانات فتنه سال‌های ۷۸ و ۸۸ اشاره کرد و یادآور شد: برخی گردانندگان اصلی این جریانات در کشور کسانی بودند که مسئولیت داشتند و سالیان سال دم از امام، انقلاب، رهبری و مردم می‌زدند.

بحث نفوذ در دو بخش مسئولان و مردم انجام می‌شود

سردار ابوحمزه با تأکید بر اینکه بحث نفوذ در دو بخش مسئولان و مردم انجام می‌شود، گفت: در بخش مسئولان در تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها نفوذ وارد خواهد شد لذا بسیاری از اتفاقاتی که در کشور ما افتاده از تصمیم سازی‌ها شروع‌شده و زمینه و عرصه‌ها را برای تصمیم سازان ایجاد کرده است.

وی بابیان اینکه چطور شده است که پس از گذشت ۶ سال از جریان فتنه ۸۸ هنوز سران فتنه ابراز ندامت و پشیمانی نکرده‌اند، افزود: در بحث نفوذ دو بخش از جامعه مورد هجوم قرار می‌گیرند و در این زمینه نقطه اتصال مردم و مسئولان نخبگان هستند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار داشت: کسانی که به دنبال دنیاگرایی هستند و ضعف در بصیرت و اطاعت دارند شرایطی را به وجود می‌آورند که بحث نفوذ در مسئولان شکل بگیرد.

سردار ابوحمزه در ادامه با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم درزمینهٔ نفوذ در مردم ایجاد یاس و ناامیدی نسبت به آینده و سیاه نمایی ۳۷ ساله انقلاب است، عنوان کرد: این همان چیزی است که مدنظر دشمنان اسلام، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است و نتیجه کار این است که مردم دلسرد و ناامید می‌شوند.

وی بیان داشت: مقابله بانفوذ به حدی است که مقام معظم رهبری در چند ماه اخیر بیش از ۷۰ بار در سخنرانی‌هایشان به این موضوع پرداخته‌اند.

سردار ابوحمزه در ادامه همچنین به مذاکرات هسته ایران با کشورهای ۵+۱ اشاره کرد و با اشاره به اینکه در این زمینه مقام معظم رهبری فرمودند نتایج برجام مهم نیست بلکه نتایج پسابرجام مهم است، گفت: در این راستا زمینه‌ها و عرصه‌های مختلفی تلاش کردند اما دچار شکست شدند و اکنون از نفوذ استفاده می‌کنند.

تاکتیک‌های آمریکا تغییر کرده است

سردار ابوحمزه اظهار داشت: اکنون برخی از مسئولان می‌گویند که آمریکا به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران نیست اما باید توجه داشت که تاکتیک‌های آمریکا تغییر کرده است.

سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه خط مقدم ایران از مرزهای دوران دفاع مقدس فراتر رفته است و اکنون به دریای مدیترانه رسیده است، گفت: اگر اکنون به جنگ نرویم بعدها باید در کرمانشاه و همدان و تهران بجنگیم.

وی بابیان اینکه مقام معظم رهبری درزمینهٔ مذاکرات با کشورهای ۵+۱ فرمودند که مذاکره با امریکا فقط درزمینهٔ هسته‌ای است و لا غیر، افزود: اکنون کار به‌جایی رسیده که در همایش‌ها و سخنرانی‌ها برخی از گفتن شعار مرگ بر آمریکا حذر می‌کنند اما باید بدانند که بعد از ۲۶ سال از وفات امام خمینی (ره) آرمان‌های انقلاب همچنان دنبال می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین نکته‌ای که در محیط‌های دانشگاهی در بحث نفوذ باید تبیین شود مطرح کردن بدنه موضوعات مختلف است، عنوان کرد: گفتمان سازی در محیط دانشگاهی باید نفوذ و مقابله با آن باشد چراکه این مطالبه جدی مقام معظم رهبری است.

سردار ابوحمزه ادامه داد: یکی از مطالبات جدی که باید مدنظر محیط‌های دانشگاهی باشد این است که ابعاد نفوذ بیان و آسیب‌شناسی و به ابهامات نیز پاسخ داده شود تا محیط‌های دانشگاهی در برابر میکروب‌هایی که به اذهان آن‌ها وارد می‌شود واکسینه شود.

وی با تأکید بر اینکه رسالت و مسئولیت تک‌تک اساتید و دانشجویان آگاه، بصیر و دلسوز این است که باید در این موضوع مهم ورود پیدا کنند، بیان داشت: عدم پذیرش بحث نفوذ چیزی جز ساده‌اندیشی نیست.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان بابیان اینکه پس از ۳۷ سال که از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد هنوز بسیاری از کتاب‌های که به‌عنوان منبع اعلام می‌شوند منابع غربی هستند، گفت: برای ایجاد تحول بنیادین اساسی در این زمینه راه زیادی وجود دارد که همه باید تلاش کنند.

سردار ابوحمزه در پایان افزود: چیزی که می‌تواند در بحث نفوذ خیلی کمک کند تبیین درست ابعاد نفوذ است.

کد خبر 2975590

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =