صدور مجوز فعالیت برای شرکتهای آموزشی حوزه فناوری اطلاعات

صدور مجوز فعالیت از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای تهران، برای شرکت های آموزشی پیشرفته و تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات، مورد تایید سازمان نظان صنفی رایانه ای تهران قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با هدف گسترش همکاری های آموزشی در حوزه فناوری اطلاعات تفاهم نامه منعقد کردند.

فربیا مهدیون عضو هیات مدیره و مسئول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه با هدف توسعه همکاری های آموزشی میان سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران تنظیم شده است.

وی با اشاره به موضوع صدور مجوز فعالیت برای شرکت های آموزشی عضو این سازمان از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: براساس تفاهم صورت گرفته، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران برای شرکت های آموزشی احراز صلاحیت شده توسط کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نصر تهران که دارای رتبه شورای عالی انفورماتیک در حوزه آموزش و پژوهش هستند، مجوز فعالیت صادر می کند.

مهدیون ادامه داد: همچنین طبق این مذاکرات صورت گرفته، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، تمام شرکت های احراز صلاحیت شده از سوی کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران را به عنوان مراکز آموزش های پیشرفته و فوق تخصصی فاوا شناسایی می کند.

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، با اشاره به ۸ بند موضوع این تفاهم نامه گفت: موضوع شناسایی و تامین نیازهای مهارتی و صاحبان کسب و کارهای نوپا در این تفاهم نامه مدنظر قرار گرفته است تا از این طریق نیازهای اصلی آموزش کسب و کارهای نوپا در حوزه فاوا شناسایی و نسبت به طراحی دوره های لازم اقدام شود.

مسئول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به موضوع تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی و دوره های مهارتی تخصصی حوزه IT براساس این تفاهم نامه اشاره کرد و ادامه داد: به منظور تامین، بروزرسانی و ارتقای مهارت نیروی انسانی در این حوزه ضرورت دارد سازمان نظام صنفی رایانه ای با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران این موارد را شناسایی و مورد ارزیابی قرار دهد.

مهدیون گفت: براساس این تفاهم، بحث تدوین و یکسان سازی استانداردها و سرفصل های آموزشی مشترک در حوزه فاوا، در دستور کار مشترک سازمان نصر و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران قرار گرفته است. همچنین تهیه سرفصل های آموزشی، تولید محتوای درسی و بسته های آموزشی برای دوره های مهارتی در حوزه فناوری اطلاعات از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

کد خبر 3024224

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha