دور نهایی مزایده ۹ بنای تاریخی برگزار شد

مزایده ۹ بنای تاریخی با مشخص شدن برندگان نهایی به ایستگاه پایانی رسید بر این اساس برندگان ۸ مزایده بنای تاریخی مشخص شدند و مزایده یک بنای دیگر هم به دلیل رد شدن شرایط متقاضیان، تجدید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)، مرحله نهایی مزایده ۹ بنای تاریخی با بازگشایی پاکت های متقاضیان حاضر در این مزایده انجام شد. طی این مرحله از مزایده که در محل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی برگزار شد، برندگان نهایی مزایده ۸بنا مشخص شدند. این در حالی است که مزایده یك بنای دیگر به دلیل رد شدن شرایط متقاضیان، تجدید خواهد شد .

بر این اساس، رضا برادران اصفهانی توانست با پیشنهادهای خود برنده مزایده ۳ بنای تاریخی خانه شیران اصفهان، خانه بخردی اصفهان و همینطور کارونسرای گز این شهر باشد. بر همین اساس شرکت فن و بنا زافشان نیز موفق شد با قیمت‌های پیشنهادی خویش پیروز مزایده کاخ چایخوران مازندران و خانه خاکباز استان مرکزی باشد. همچنین در دیگر موارد، ابراهیم موسوی توانست به عنوان برنده مزایده خانه پامار خوزستان، خوشچهر محمدی برنده مزایده خانه سوری كرمانشاه و غلامحسین نیکویی نیز برنده مزایده خانه نجفی بوشهر معرفی شود. این در حالی است که مزایده کاروانسرای شاه عباسی دامغان به دلیل رد شدن شرایط متقاضی شرکت كننده تجدید خواهد شد .

این مزایده در حالی روز شنبه به ایستگاه آخر خود رسید که هفته گذشته نیز محمدرضا پوینده مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، از برگزاری مزایده ۲۰ بنای تاریخی دیگر در هفته های آینده خبر داده بود.

از ابتدای سال ۹۴ تا کنون صندوق احیا مراحل برگزاری مزایده ۳۳ بنای تاریخی را با مشخص شدن برنده نهایی، با موفقیت به پایان رسانده است.

کد خبر 3026506

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =