۱۰طرح بهداشت و درمان سمنان بهره برداری شد

سمنان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان سمنان از بهره برداری ۱۰طرح بهداشتی طی هفته سلامت با حضور استاندار و مسئولان ارشد استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شادنوش پیش از ظهر سه شنبه در خلال افتتاح مرکز بهورزی شهر سمنان، ضمن اشاره به مراکز مورد بهره برداری قرار گرفته طی هفته سلامت، ابراز داشت: پايگاه سلامت فرهنگ سمنان، مجتمع آموزشی عالی سلامت و بهورزی سمنان، بخش دياليز شهید صفایی و بخش تزريقات سرپايی بيمارستان كوثر این شهرستان، افتتاح فاز اول بلوك زايمان، مركز تصويربرداری و بخش اطفال بيمارستان ۱۵ خرداد مهديشهر از جمله این طرح ها است.

وی افزود: درمان، بهداشت و سلامت از جمله مقوله های هزینه بر در دنیا است که معمولا اعتبارات کلانی را به خود مشغول می کند اما خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی سمنان تا کنون توانسته تا حد زیادی در راستای رفع نیاز درمانی و بهداشتی مردم این شهرستان و استان موفق باشد.

پزشک خانواده طرحی ویژه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به لزوم احیاء طرح پزشک خانواده برای هر خانوار در استان گفت: اجرای این طرح می تواند در ارتقاء سطح بهداشتی و درمانی تاثیرات بسزایی داشته باشد همچنین پزشک خانواده می تواند در کاهش هزینه های طب سنتی مرسوم در جامعه موثر عمل کند.

شادنوش جلوگیری از هدر رفت وقت و انرژی را از دیگر مزایای طرح پزشک خانواده عنوان کرد و توضیح داد: با وجود اینکه طرح پزشک خانواده می تواند مزایای بسیاری داشته باشد اما به این نکته نیز باید توجه کرد که اجرای طرح های حوزه سلامت از جمله پزشک خانواده نیازمند زیرساخت های عمرانی، درمانی، فضاهای مورد نیاز و فرهنگی است که در این راستا نیز دانشگاه علوم پزشکی  سمنان تلاش وافری را در دستور کار دارد.

وی افزود: ر دولت يازدهم با انجام كارهاي زيربنايي در وزارت علوم، طرح ارجاع از شهرهای دارای ۲۰هزار نفر جمعيت آغاز و اكنون در شهرهاي با جمعيت ۵۰ هزار نفر در حال اجراست همچنین ايجاد پايگاه های سلامت در راستای فراهم كردن زيرساخت های طرح پزشک خانواده و سایر طرح های درمانی در دست اقدام است تا بتوانيم علاوه بر پيشگيری و درمان به موقع مردم، از صرف هزنيه زياد و بیهوده نیز جلوگيری كنيم.

افتتاح۱۰طرح عمرانی گامی بزرگ برای سمنان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در تشریح ویژگی ۱۰طرح مورد بهره برداری قرار گرفته در سمنان طی روزهای هفته سلامت، گفت: پایگاه سلامت فرهنگ سمنان با هزینه تعمیر۲۰۰میلیون ریال، دارای امکاناتی نظیر اتاق مراقبت سلامت، کلاس های آموزشی، خدمات مامایی، واکسیناسیون و ... برای تحت پوشش قرار دادن هفت هزار و ۵۰۰نفر، مجتمع عالی بهورزی برای گذراندن دوره های تخصصی بهورزی پیش از اعزام بهورزان به روستاها و افتتاح بخش دیالیز شهید صفایی سمنان با کمک خیران از جمله طرح هایی بودند که با حضور استاندار سمنان و سایر مسئولان ارشد این استان به بهره برداری رسیدند.

شادنوش درباره سایر پروژه ها نیز توضیح داد: بخش تزریقات سرپایی بیمارستان کوثر سمنان، فاز نخست بلوک زایمان این بیمارستان در کنار بخش اطفال کوثر، آغاز عملیات ساخت دو پایگاه سلامت شهری در سمنان و دامغان، ساخت یک مرکز سلامت مسکن مهر سمنان با اعتباری قریب به ۹ میلیارد ریال و پایگاه مسکن مهر دامغان با اعتبار سه میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال از دیگر طرح های مورد بهره برداری قرار گرفته هفته سلامت در سمنان هستند.

وی افزود: امیدواریم با بهره برداری از این طرح ها بتوانیم نیاز درمانی و بهداشتی بخشی از مردم سمنان را بر آورده سازیم.

کد خبر 3608560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =