مردم دامغان از کمبود امکانات بهداشتی و درمانی رنج می برند

دامغان-رئیس شورای اسلامی شهر دامغان با اشاره به اینکه مردم این شهر از کمبود امکانات بهداشتی و درمانی رنج می برند، گفت: امکانات حوزه درمان شهرستان نسبت به دیگر شهرهای استان بسیار ناچیز است.

به گزارش خبرنگار مهر،  رضا ناصری صبح جمعه در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر دامغان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان به میزبانی سالن جلسات این شورا ضمن تقدیر از خدمات سه ساله اخیر دولت در حوزه بهداشت و درمان، افزود: ولی ارائه این خدمات نتوانسته مردم دامغان را در این حوزه با وجود کمبود امکانات راضی کند و به نوعی شاهد تبیعض نسبت به امکانات دیگر شهرهای استان هستند.

وی حوزه بهداشتی و درمان دامغان در راستای کاهش کمبودها و مشکلات را نیازمند توجه بیشتر مسئولان استان سمنان دانست و تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی سمنان باید در توزیع امکانات و رفع نواقص بیش از گذشته تلاش کند تا رضایت مردم این شهرستان تامین شود.

عضو شورای اسلامی شهر دامغان فعالیت شبانه روزی کلینک تخصصی براردان رضایی را از مهترین خواسته های مردم این شهر ذکر کرد و افزود:  وجود فاصله زیاد بیمارستان ولایت با مرکز شهر دسترسی سریع بیماران به امکانات درمانی را در نیمه شب دچار مشکل می کند و انتظار مردم نیز از مسئولان این است که خدمات کلینک تخصصی برادران رضایی ارتقاء یابد.

ناصری با انتقاد به اینکه بدنه کارشناسی استان سمنان موفق نبوده و نیست افزود: این بدنه کارشناسی واقعیت های اصلی و مهم شهرستان ها را انعکاس نمی دهند و این موضوع نگران کننده و ظلم در حق مردم است که انتظار تجدید نظر داریم.

وی خاطرنشان کرد: مردم دامغان خواستار توجه دانشگاه علوم پزشکی سمنان همچون سمنان و گرمسار به این شهر هستند تا از این طریق کمبودها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان کاهش پیدا کند و نظراتی که در ذهن مردم دامغان وجود دارد اصلاح شود.

رئیس شورای اسلامی شهر دامغان گفت: امیدواریم با برگزاری این نشست و بررسی های صورت گرفته، تصمیمات خوبی را در حوزه بهداشت و درمان شهرستان شاهد باشیم و به دستاوردهای خوبی نائل برسیم و دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز با استفاده از اختیارات خود و کمک از وزارت بهداشت برای حل مشکلات دامغان گام بر دارد.

در این جلسه که اعضای شورای اسلامی شهر و شهرستان دامغان حضور داشتند اعضای جلسه هریک به بیان دیدگاه ها و نقطه نظران خود راجع به کمبود و مشکلات حوزه بهداشت ودرمان پرداختند و خواستار حل و پیگیری آنان از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سمنان شدند.

در شهرستان دامغان یک بیمارستان، درمانگاه شبانه روزی تامین اجتماعی و یک کلینک تخصصی وجود دارد .

کد خبر 3732393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =