عملیات اجرایی ساختمان درمانگاه جدید دیباج به زودی آغاز می شود

دامغان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه هیچ پروژه ای عمرانی در این دانشگاه از دولت قبل وجود ندارد،گفت: عملیات اجرایی درمانگاه جدید دیباج با دستور وزیربهداشت به زودی آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شادنوش صبح جمعه در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر دامغان به میزبانی سالن جلسات این شورا افزود: دو پروژه دانشگاه علوم پزشکی سمنان در دامغان شامل پایگاه بهداشتی و درمانی شهرک بوستان و پایگاه مراقبت های درمانی و سلامت شهرک مسکن مهر در دست ساخت بوده که پس از تکمیل به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه هیچ پروژه ای عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی سمنان از دولت قبل وجود ندارد و همگی تکمیل و به بهره برداری رسیده اسخاطر نشان کرد: بازسازی ساختمان های بهداشتی و درمانی استان با قدمت بالای ۲۵ سال یکی از مهم ترین برنامه های در دستور کار این دانشگاه است.

ایجاد کلینک تخصصی برداران رضایی دامغان

دبیر کار گروه سلامت و امنیت غذایی استان سمنان با یادآوری اینکه طی سه سال گذشته تحولات بسیار خوبی در حوزه های بهداشتی و درمانی کشور اتفاق افتاده است، افزود: این اتفاقات در استان سمنان نیز صورت گرفته و کم لطفی است که کسی بگوید کاری در این حوزه انجام نشده.

شادنوش یکی از مهمترین خدمات ارائه شده در حوزه بهداشت و درمان شهرستان دامغان را ایجاد کلینک تخصصی برداران رضایی ذکر کرد و گفت: امروز این کلینک با پزشکان متخصص خود خدمات قابل توجه ای را به مردم منطقه ارائه می کند.

وی تصریح کرد: تمام سعی ما براین است که کمبودها و مشکلات در حوزه بهداشتی و درمانی استان سمنان برطرف شود و رضایت مردم در این حوزه جلب شود.

رتبه برتر کشوری بیمارستان ولایت دامغان در اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان همچنین با بیان اینکه بیمارستان ولایت دامغان در بین ۵۸۰ بیمارستان کشور در راستای اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت رتبه اول کشور را به دست آورده است، افزود: استان سمنان در حال حاضر ۸۰ پرستار در مجموعه مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی کمبود دارد که برای رفع این مشکل تعدادی از نیروهای بازنشسته مجددا به کارگیری شده اند.

شادنوش یکی از دلایل راکد بودن تخت های جدید در بیمارستان ولایت دامغان را نیز کمبود پرستار ذکر کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی سمنان  آمادگی دارد که از افراد واجد شرایط و با دارابودن مدرک پرستاری در سطح مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه به کارگیری کند.

وی از پیش بینی ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان طی سال جاری خبر داد و اضافه کرد: تمام ساختمان های حوزه بهداشت و درمان دامغان به صورت ۱۰۰ درصد تملکی بوده و اجاره ای نیست و این امر یکی از امتیازات خوب این شهرستان است.

تحصیل ۳۶۰ دانشجو در دانشکده بهداشت دامغان

دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان سمنان به برنامه های در دست اجرا و تقویت دانشکده بهداشت دامغان اشاره و اظهار داشت: در حال حاضر ۳۶۰ دانشجو در دانشکده بهداشت دامغان مشغول به تحصیل هستند که از مهر ماه سال جاری تعداد ایشان در دو رشته مهندسی بهداشت محیط و بهداشت عمومی دو برابر خواهد شد.  

شادنوش گفت: تمامی گرایش های علوم بهداشتی شامل مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای و بهداشت عمومی از مهمترین رشته های موجود دانشکده بهداشت دامغان است.

در این جلسه هریک از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرستان دامغان مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان را مطرح و از رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان خواستار توضیحات و رفع آنها شد که شادنوش نیز پاسخ های لازم را دراین راستا ارائه داد.

کد خبر 3732363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =