۱۹ مهر ۱۳۹۵، ۸:۲۹

مهر گزارش می‌دهد؛

تشکیل ۱۸۰۰تعاونی در نیمه اول سال/فعالیت ۱۵۰تعاونی اعتبار در تهران

تشکیل ۱۸۰۰تعاونی در نیمه اول سال/فعالیت ۱۵۰تعاونی اعتبار در تهران

طی ۶ ماهه نخست سال جاری یکهزار و ۸۱۹ تعاونی با اشتغالزایی برای ۳۲ هزار و ۹۴۹ نفر در سراسر کشور تاسیس شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، طبق اطلاعات سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، در شش ماهه ابتدا سال ۱۳۹۵ تعداد یکهزار و ۸۱۹  تعاونی به  منظور انجام فعالیت­های مختلف اقتصادی در کل کشور تشکیل و به ثبت رسیده­ است.

تعداد اشتغال‌زایی تعاون های فعال یک میلیون و ۶۴۸ هزار و ۷۰۹ نفر بوده است که در ۶ ماهه نخست سال جاری و با تاسیس تعاونی‌های جدید ۳۲ هزار و ۹۴۹  نفر به جمعیت شاغلان تعاونی‌ها و تعداد ۳۵ هزار و ۹۰۳ نفر به اعضای تعاونی ها اضافه شده است.

علاوه بر این تاکنون فعالیت ۱۱ هزار و ۶۴۱ تعاونی، منحل شده است که استان اصفهان با  یکهزار و ۶۲۴ تعاونی بیشترین و کهگیلویه وبویراحمد با ۲۳ تعاونی کمترین تعاونی منحل شده را در سطح کشور به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در ۶ ماه ابتدای سال یک تعاونی فرا استانی با تعداد ۱۰ نفر عضو و اشتغال زایی ۳۰۰  نفر تشکیل شده است.

بر اساس این گزارش، طی نیمه نخست امسال به ترتیب استان فارس با ۲۲۵، خراسان رضوی با ۲۱۴ و تهران ۱۳۴ تعاونی بیشترین ثبت تعاونی و استان‌های قم با ۴ تعاونی، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۰ تعاونی و قزوین با ۱۱ تعاونی کمترین تعداد ثبت تعاونی را داشتند.

در عین حال استان سیستان و بلوچستان با ۳ هزار و ۹۱۱  نفر بیشترین و استان قم با ۴۵ نفر کمترین تعداد اشتغال زایی را در سطح تعاونی‌های کشور طی ۶ ماهه نخست امسال به خود اختصاص دادند.

استان مازندران با ۱۹۴۱ تعاونی بیشترین تعداد تعاونی فعال در بخش کشاورزی و استان قزوین با ۱۴۴ تعاونی کمترین تعداد تعاونی کشاورزی را در کل کشور دارد.

استان خراسان رضوی با ۲۲۳ و استان ایلام با ۳ تعاونی فعال معدنی بیشترین و کمترین تعداد تعاونی معدنی را در کل کشور شامل می شوند.

همچنین در بخش تعاونی‌های خدماتی استان تهران با ۲۷۹۶ تعاونی بیشترین و قزوین با ۱۲۶ تعاونی فعال کمترین تعاونی خدماتی را در کل کشور به خود اختصاص داده است.

در بخش مسکن، تهران با ۳۰۰۷ تعاونی بیشترین تعاونی فعال در بخش مسکن و استان سمنان با ۴۸ تعاونی، کمترین تعاونی فعال را در سطح کشور دارند.

در صنعت فرش دستبافت، استان لرستان با ۲۲۰ تعاونی و استان قم با ۶ تعاونی فعال به ترتیب بیشترین و کمترین تعاونی را در سطح کشور به خود اختصاص دادند؛ در بخش تامین نیاز تولیدکنندگان، استان خراسان رضوی با ۱۶۷ تعاونی بیشترین و استان کهگیلویه وبویراحمد با ۳ تعاونی کمترین تعداد تعاونی را در سطح کشور دارند.

استان تهران با ۱۳۷۲ تعاونی فعال تامین نیاز مصرف کنندگان و استان کهگیلویه وبویراحمد با ۴۲ تعاونی کمترین تعداد در سطح کشور را تشکیل می دهند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده در بخش تعاونی های اعتبار،  استان تهران با  ۱۴۹ تعاونی فعال بیشترین و استانهای خراسان شمالی و جنوبی هر کدام با ۳ تعاونی کمترین میزان تعاونی اعتبار را را شامل می شوند. همچنین در بخش تعاونی های حمل  و نقل، استان هرمزگان با ۲۵۳ تعاونی فعال و قم با ۹ تعاونی به ترتیب بیشترین و کمترین تعاونی در این بخش را در کل کشور شامل می شوند.

استان خراسان رضوی با داشتن ۴۳۲ تعاونی بیشترین و استانهای قم و سمنان با ۱۸ تعاونی کمترین تعاونی های چندمنظوره را در کل کشور دارند. استان فارس با ۷۰ تعاونی فعال تامین نیاز صنوف، بیشترین تعداد تعاونی را دارا است و در این بخش در استان ایلام هیچ تعاونی در حوزه تامین نیاز صنوف به ثبت نرسیده است.

در بخش صنعت نیز، استان مازندران با ۱۳۳۶ تعاونی فعال و استان قم با ۲۱۰ تعاونی بیشترین و کمترین تعاونی را در سطح کشور دارند. در بخش تعاونی های عمران، تهران با ۴۲۹ تعاونی فعال و قزوین با ۳ تعاونی به ترتیبت دارای کمترین و بیشترین تعاونی در کل کشور هستند.

همچنین در بخش تعاونی های نوع جدید، استان فارس با ۲۶ تعاونی فعال بیشترین و استان قم با ۳ تعاونی کمترین تعاونی را در سطح کشور دارند.

کد خبر 3791763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha