سپاه آزادسازی جولان تشکیل شده است/ منتظر موافقت دمشق هستیم

نصر الشمری می گوید که ابتکار عمل در تحولات منطقه به دست رژیم صهیونیستی و آمریکا نیست و منتظریم به جای مبارزه با گروه های تکفیری و بازوان خبیث آنها، با خود رژیم صهیونیستی مقابله کنیم.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل- محمد مظهری: عراق به عنوان یکی از کشورهای درگیر با پدیده تروریسم، نقش مهمی را در محور مقاومت و منطقه ایفا می کند. در حال حاضر وجود گروه های متشکل از نیروهای مردمی در این کشور مانند جنبش «النجباء» در روند مبارزه با تروریست های داعش در عراق و فراتر از آن در سوریه تاثیر بسیاری داشته است.

«نصر الشمری» معاون نظامی جنبش مقاومت اسلامی «النجباء» عراق درباره اهمیت ائتلاف ایران و کشورهای منطقه برای مبارزه با تروریسم به خبرنگار مهر گفت: رژیم اشغالگر صهیونیستی عامل اصلی مشکلات  و حضور گروه های تروریستی در منطقه است.

وی افزود: باید سلاح های مقاومت و ارتش های اسلامی و عربی به سوی این رژیم نشانه رود و بر همین اساس نیز جنبش النجباء اعلام کرد که برای آزادسازی «جولان» سپاهی تشکیل شود. زیرا آزادسازی این منطقه هم بخشی از روند مبارزه با گروه های تکفیری است.

وی در ادامه درباره موافقت دولت سوریه با تشکیل سپاه آزادسازی جولان نیز بیان داشت: این سپاه برای کمک و مساعدت به برادران در ارتش سوریه تشکیل شد و بر همین اساس نیز با موافقت برادران در دولت سوریه شروع به کار خواهد کرد.

الشمری در ادامه تأکید کرد: در صورتی که این موافقت حاصل شود که بسیار هم حائز اهمیت است، سپاه آزادسازی جولان شانه به شانه برادران در ارتش سوریه خواهد جنگید. محور مقاومت در راستای مسأله اصلی یعنی مسأله فلسطین تلاش می کند و این تلاش ها در تغییر نقشه منطقه از طریق نابودی رژیم غاصب صهیونیستی تاثیر بسیاری دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: در صورت نابودی این رژیم، مشکلات منطقه به صورت کلی از بین می رود. زیرا عامل اصلی مشکلات منطقه همین رژیم است.

سخنگوی النجباء درباره نقش مقاومت عراق در معادلات منطقه نیز تصریح کرد: مقاومت عراق سخنان خود را در عرصه عمل نیز پیاده کرد و با ذلیل کردن اشغالگران آمریکایی، آنها را از عراق اخراج کرد؛ درست همانگونه که مقاومت لبنان رژیم صهیونیستی را خار کرد.

سخنگوی جنبش نجبا در ادامه افزود: ابتکار عمل به دست رژیم صهیونیستی و یا دولت جدید آمریکا نیست. چه آنها ادعای آزادی و صلح کنند و یا اینکه از نژادپرستی و فرقه گرایی سخن بگویند.

وی در پایان تأکید کرد: در حال حاضر مقاومت اسلامی ابتکار عمل را به دست گرفته است و حضور ما در کنار برادرانمان در سوریه برای مبارزه با تروریسم نیز در همین چارچوب معنا می شود. ما منتظریم که به جای مبارزه با گروه های تکفیری در منطقه و بازوان خبیث آنها، با خود رژیم صهیونیستی مقابله کنیم.

کد خبر 3933718

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha