انتشار باتاخیر فصلنامه «نقد کتاب فقه و حقوق»

شناسهٔ خبر: 3957273 -
شماره هفتم (ویژه پائیز ۹۵) «فصلنامه نقد کتاب فقه و حقوق» به سردبیری حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی احمدی ابهری و صاحب امتیازی موسسه خانه کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این شماره از فصلنامه یادشده، آثاری از حجت الاسلام سیدمحمدمهدی رفیع پور، محمد امامی‌پور، حجت الاسلام محمدحسین مظفری، سیداحمد کاظمی موسوی و...  به چشم می‌خورد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی احمدی ابهری، سردبیر فصلنامه در سخن نخست این شماره با عنوان «کتاب هایی برای خوانده نشدن» نوشته است: «وقتی با تعداد اندک و محدود شمارگان کتاب های منتشر شده مواجه می شویم، تاسف و تاثری جانسوز وجودمان را فرا می گیرد و پرسشی در لایه های ذهن ما شکل می گیرد که چرا در بین یک ملت هفتاد و پنج میلیون نفری باید یک کتاب به تعداد ۵۰۰ شماره منتشر شود؟ ... به هر حال این مشکل بزرگی است که در آینده می تواند ضربات جبران ناپذیری بر کالبد علمی و فرهنگی جامعه ما وارد سازد...».

بخش «نقد مکتوب» شماره هفتم فصلنامه نقدکتاب «فقه و حقوق» دربردارنده ۱۱مقاله علمی است که نویسندگان هر کدام از مقالات به بررسی کتابی با موضوع «فقه و حقوق» پرداخته‌اند. مطالبی با عناوین «تاملی در اجتهاد شخصیت حقوقی» نوشته حجت الاسلام سید علی علوی قزوینی، «نقدی بر کتاب ابطال سند رسمی» نوشته اکبر میرزا نژاد جویباری، «عقد بیمه» نوشته حجت الاسلام والمسلمین مجید محمدی و «شرط عدم تمکین» نوشته  محمد امامی پور و... در این بخش آمده است.

خوانندگان در ادامه مطالعه این فصلنامه می‌توانند نقدهایی دیگر با عناوین «نقدی بر فرهنگ نامه اصول فقه»، «سخن بی حرف»، «نقد کتاب در راهنمای کتاب» را از نظر بگذرانند.

بخش گفت و گوی این شماره از فصلنامه به نشست «نقد کتاب فقه و قانون گذاری» از سلسله نشست های نقد کتاب «بایسته های تقنین» می پردازد.

هفتمین شماره از فصلنامه «فقه و حقوق» از سوی موسسه خانه کتاب با سردبیری حجت‌الاسلام دکتر سید محمدعلی احمدی ابهری به بهای ۱۰هزار تومان منتشر شده و روی دکه رفته است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 4 =