اجرای ۳۰ طرح توسعه کشاورزی چهارمحال نقض مصوبات ۹ ماده‌ است

اصفهان- رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اجرای ۳۰ طرح توسعه کشاورزی در چهارمحال بختیاری نقض صریح مصوبات ۹ ماده‌ای است.

حمیدرضا قلمکاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نجات زاینده رود با احقاق حقوق همه ذی نفعان نسخه دیگری می خواهد که همانا ستاد ملی نجات زاینده رود از سرآب تا پایاب است.

وی راه حل نجات تالاب و زاینده رود را جایگزینی متدولوژی دریاچه ارومیه به جای صحبت‌های تکراری دانست و اضافه کرد: ما فارغ از اینکه بخواهیم زحمات دستگاه‌های دیگر در تلاش برای نجات زاینده رود را نادیده بگیریم، متدولوژی دریاچه ی ارومیه را به صورت تخصصی در این کمیسیون  مورد بررسی قرار داده‌ایم و متناسب با شرایط حوضه آبریز زاینده رود ستاد نجات زاینده رود از سرآب تا پایاب را مطرح کردیم.

 رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان افزود: اگرچه در ابتدای این مسیر کسی آنچنان به این ستاد اهمیت نمی داد اما ما به دنبال یک همسویی استراتژیک بین  مسئولین استانی، ائمه جمعه، مقامات سیاسی، تشکل های مردمی و غیره بودیم که خوشبختانه توانسته ایم در این راه به موفقیت هایی دست پیدا کنیم.

وی تعمیم این هم سویی استراتژیک بین استان‌های ذی نفع از حوضه آبریز زاینده رود رود را گام بعدی دانست و تصریح کرد: اتاق های بازرگانی شهرکرد، یزد، اهواز و اصفهان بر اساس ماده ۹۱ از اصل ۴۴ قانون اساسی می توانند در ایجاد این همسویی موثری باشند.

قلمکاری با بیان اینکه اصفهان یک استان تمام عیار، صنعتی است، گفت: این کمیسیون از افراد آگاه و صاحب نظر تشکیل شده است و ما برای رسیدن به یک فهم و اقدام مشترک و طراحی بازی همه جانبه و همکارانه بیشتر از یک و نیم سال است با الگو گرفتن از دریاچه ارومیه به دنبال نجات زاینده رود از سرآب تا پایاب با استفاده از روش‌های علمی و عملی هستیم.

کد خبر 3962694

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =