توسعه همکاری علمی دانشگاه های شهید بهشتی و کلن آلمان

سرپرست دانشگاه شهید بهشتی و رئیس دانشگاه فنی کلن آلمان در مورد همکاری‌های علمی بین‌المللی فیمابین دو دانشگاه گفتگو کردند و مقرر شد، همکاری‌های بین دانشگاهی با سرعت آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، سید حسن صدوق، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی با دکتر هویشمایر، رئیس دانشگاه فنی کلن در شهر کلن آلمان دیدار و در مورد همکاری‌های علمی بین‌المللی فیمابین دو دانشگاه  گفتگو کرد.

صدوق در این دیدار ضمن معرفی دانشگاه شهید بهشتی به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد و از عضویت دانشگاه شهید بهشتی در «شبکه مراکز مدیریت منابع طبیعی و توسعه» ابراز قدردانی کرد.

در این دیدار مقرر شد، نماینده‌ای از دانشگاه شهید بهشتی در جلسه سالانه آتی این شبکه در کشور اندونزی، گزارش فعالیتهای دانشگاه را ارائه کند.

شبکه مراکز مدیریت منابع طبیعی و توسعه، شامل ۶۱ دانشگاه از کشورهای مختلف جهان است که در زمینه آموزش و پژوهش در حوزه مدیریت منابع طبیعی فعالیت دارد.

در این نشست ضمن تأکید بر همکاری‌های دو جانبه، مقرر شد توسعه همکاری‌های بین دانشگاهی به سرعت آغاز و مدیریت امور بین الملل دو دانشگاه نسبت به تنظیم مراحل همکاری‌های دوجانبه اقدامات و برنامه ریزی های لازم را به انجام رسانند

بر این اساس مقرر شد تأسیس و ایجاد رشته تحصیلی «مدیریت یکپارچۀ منابع آب» وارد مراحل اجرایی شده و  طی سه ماه آینده آغاز کار این رشته نهایی شود.

دانشگاه فنی کلن دارای ۲۵ هزار دانشجو است و در حوزه‌های فنی، علوم اجتماعی، معماری، هنر، اقتصاد و مدیریت فعالیت دارد و بسیاری از پروژه‌های مهم و صنعتی کشور آلمان به این دانشگاه واگذار می‌شود.

کد خبر 3971259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =