آیت الله مظاهری:

تجارب آیت‌الله مستجابی برای فعالان عرصه سیاست راهگشا است

شناسهٔ خبر: 3999915 -
اصفهان – زعیم حوزه علمیه اصفهان گفت: تجارب آیت‌الله مستجابی که آمیخته با روح مروت، فتوت و همراه با نقد و تحلیل منصفانه است برای همه فعالان در عرصه خطیر سیاست راهگشا و عبرت آموز است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید حسین مظاهری پیامی را به مراسم تجلیل از آیت‌الله مستجابی که شامگاه جمعه در کاخ چهلستون برگزار شد ارسال کردند که در  بخشی از این پیام آمده است:  به توفیق الهی در این آیین گرامی و در شب میلاد خجسته سبط پیامبر اکرم، حضرت امام مجتبی (ع)، از مقام یکی از فرزندان رسول خدا و شخصیتی برجسته و عالمی جلیل یعنی آیت الله آقای حاج مرتضی مستجاب الدعواتی، تکریم می‌شود.

 در بخش دیگری از این پیام آمده است: ضمن اظهار تشکر از پدیدآوردندگان محترم این آیین و شما شرکت کنندگان عزیز در این محفل صدر سخن را به کلام بلند امیرِ بیان  زینت می بخشم، که هرآنکه عالمی را تکریم نماید بی گمان، پروردگار او را حرمت نهاده است.

آیت‌الله مظاهری در این پیام تاکید کرد: برپایی اینگونه محافل خجسته در حکم سپاس از خداند سبحان جلت عظمته خواهد بود چراکه همه تکریم‌ها و سپاس‌ها به ذات ذوالجلال او باز می گردد که همه ما و همه گذشتگان و آیندگان و همه عالمیان در برابر او هیچیم و کمتر از هیچ.

وی ادامه داد: ویژگی و سجیت شخصیتی که در این گرامی شب از سوی شما دوست داران و ارادتمندان به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مورد تجلیل واقع شده‌اند، در همین است که با همه جایگاهی که در طی ۹ دهه از زندگی مبارک پرفراز و نشیب خود در میان اقشار گوناگون اجتماع، به لطف الهی داشته و دارند، خود را در آستانِ بی کران پروردگار بی همتا، بنده‌ای همواره محتاج به فضل الهی می‌شمرند.

آیت الله سبحانی تربیت‌ یافته دودمانی اصیل در عالم اسلام است

در بخش دیگری از پیام رئیس حوزه علمیه اصفهان آمده است: معظم‌له یکی از تربیت‌یافتگان و بازماندگان دودمانی اصیل در عالم اسلام هستند، خاندانی کم نظیر که آوازه شهرت نیکوی علمی،عملی، معنوی و اخلاقی آنان، سابقه‌ای کهن و یپشینه‌ای چندصدساله دارد و بزرگانی در این دودمان علم وشرف، پرورش یافته‌اند که هر یک منشا تاثیرات بزرگ در حوزه‌های مقدس علمیه از جبل عامل تا نجف اشرف و از آنجا تا مشهد مقدس و تا قم و اصفهان و سایر بلاد اسلامی و نیز مایه افتخار و اعتزاز این حوزه‌های بزرگ شیعی بوده‌اند.

آیت الله مظاهری در ادامه این پیام ابراز داشت: شخصیت جلیلی که در این محفل گرامی تکریم ایشان را وجهه همت خود ساخته‌اید، علاوه بر این شرافت کم‌نظیر نَسَبی، خود از شرافت‌های جسمی والایی برخوردارند، روح صفا، وفا، مردانگی و جوانمردی این عالم جلیل سالیان درازی است که باعث شده است تا سخا، مروت، احسان و فتوت ایشان در افواه خاص وعام افتاده است و همگان از این روحیات تحسین برانگیز جناب ایشان به نیکی یاد می‌کنند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: سابقه حضور ممتد ایشان در حوزه‌های علمیه نجف اشرف، اصفهان و تهران در کنار این روحیات بلند، مایه حرمت و پدید آمدن جایگاهی هم در نزد مراجع عظام و علمای اعلام، خواص حوزه‌های علمیه و هم در نزد عموم طبقات مختلف مردم در طی ۹ دهه اخیر بوده و این نیز از فضل و عنایت خداوند است که ایشان در میان خاص و عام محبوب و مورد احترام ویژه اند.

تلاش برای تثبیت حقوق ملی مردم گوشه‌ای از ابعاد شخصیت آیت الله سبحانی است

آیت‌الله مظاهری تاکید کرد: همراهی معظم له با شخصیت بزرگی همچون مرحوم آیت‌الله حاج سید ابوالقاسم کاشانی، در عرصه سیاست و مبارزه طاغوت و تلاش برای تحکیم ارزش‌های دینی و تثبیت حقوق ملی مردم گوشه‌ای دیگر از ابعاد شخصیت ایشان است و بی شک تجارب ایشان در این عرصه که آمیخته با روح مروت، فتوت و همراه با نقد و تحلیل منصفانه است برای همه فعالان در عرصه خطیر سیاست راهگشا و عبرت آموز است.

زعیم حوزه علمیه اصفهان در بخش پایانی این پیام گفت: محفل انس وسخن گرم ایشان چون از دل برمی‌آید بر دل می‌نشیند،«العالم یَنظُر بقلبه و خاطره»،  خاتمت این مقال چون صدر آن کلام بلند و دلنشین امیرالکمومنین (ع) آراسته گردید. دوام، سلامت و طول عمر با برکت و استمرار نشاط روحی این عالم بزرگوار را از پیشگاه حضرت حق تعالی مسئلت کرده و از همه شما عزیزان و متصدیان برگزاری این آیین صمیمانه، تقدیر و تشکر می‌کنم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 12 =