دبیر اجرایی نخستین جشنواره شعر رمضان شهرداری ارومیه خبر داد؛

۲۰۰ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره شعر رمضان ارسال شد

شناسهٔ خبر: 4009342 -
ارومیه- دبیر اجرایی نخستین جشنواره شعر رمضان شهرداری ارومیه از وصول ۲۰۰ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره شعر رمضان از ۹ استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهرداری ارومیه، احمد اسدی با اعلام این خبر اظهارداشت: تاکنون ۲۰۰ اثر ادبی در قالب های مختلف شعری و در سبک های عروض، هجایی و سپید به دبیرخانه نخستین جشنواره شعر رمضان ارسال شده است.

وی افزود: این تعداد آثار در دو بخش اشعار رمضان و اشعار آزاد هستند که بعد از پالایش اشعار و همچنین احتمال اضافه شدن آثار جدید دریافت شده، پیش بینی می شود حداقل ۱۵۰ شعر به مرحله داوری نهایی برسند.

مسئول فرهنگسرای حاجی یرلوی شهرداری ارومیه اظهار کرد: دبیرخانه این جشنواره مستقر در فرهنگسرای حاجی پیرلوی شهرداری ارومیه است و کلیه امورات مربوط به دریافت آثار و داوری آنها با این فرهنگسراست.

اسدی تصریح کرد: بنا داشتیم که آثار دریافت شده را پالایش و طبق آنچه که در فراخوان ذکر شده بود به صورت شهرستانی داوری کنیم اما با توجه با استقبال گسترده هنرمندان سایر استانها از این جشنواره و با موافقت مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه که مسئولیت اجرای جشنواره را برعهده دارد، آثار سایر استانها نیز داوری خواهند شد.

وی یادآور شد: تنها دو روز تا پایان فرصت ارسال آثار زمان باقی است و روز شنبه سوم تیرماه نیز مراسم اختتامیه نخستین جشنواره شعر رمضان برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره شعر رمضان شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: علیرغم تبلیغ بسیار محدود و فرصت کم برای ارسال آثار از طرف شعرا شاهد استقبال بی نظیر هنرمندان استانی و کشوری از جشنواره شدیم که خود نکته مثبتی در جهت برنامه ریزی گسترده تر برای سالهای آینده خواهد بود و از سویی نشانگر اعتماد هنرمندان به این جشنواره و شهرداری ارومیه از لحاظ داوری است.

اسدی یادآور شد: چنانچه هنرمندان عرصه شعر بخواهند در این جشنواره شرکت کنند می توانند آثار خود را در فرصت باقیمانده یعنی تا ۳۰ خردادماه به آدرس: ارومیه- کمربندی خاتم الانبیاء- خیابان شهید محمدزاده(منطقه حاجی پیرلو) - پشت مجتمع آموزشی دخترانه حاجی پیرلو- روبروی پارک ارغوان- فرهنگسرای حاجی پیرلو ارسال و یا با عضویت در کانال تلگرامی این فرهنگسرا به آدرس  @farhangsaraaa و ارتباط با ادمین کانال آثار خود را به دبیرخانه نخستین جشنواره شعر رمضان شهرداری ارومیه برسانند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 9 =