احیای اسلام ناب علوی مهمترین اقدام امام جعفر صادق (ع) بود

بابل - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: احیای اسلام ناب علوی و مبارزه با بدعت ها مهم ترین اقدام امام جعفر صادق (ع) بود.

حجت الاسلام ناصر شکریان امیری به مناسبت شب شهادت امام جعفر صادق (ع) در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مبارزه با بدعت ها و احیاء اسلام ناب علوی مهم ترین اقدام امام جعفر صادق (ع) در طول عمر بابرکت ایشان بود.

وی با تاکید بر برگزاری مراسم عزاداری امام جعفر صادق (ع) در شهرها و روستاهای مازندران اظهار داشت: امام جعفر صادق (ع) احیاء کننده معارف اسلام به ویژه معارف  شیعه در زمان حیات پربرکت شان بود.

وی در ادامه افزود: امام جعفر صادق (علیه السلام) تلاش و کوشش خود را با مساعی علمی آغاز و حوزه فکری و ثمربخش خویش را که بزرگان فقها و متفکران از آن بیرون آمدند، در صفوف امت، افتتاح کرد و با تربیت شاگردانی دانشمند، ذخیره علمی بزرگی برای امت  زمان خود و بعد ایشان برجای گذاشت.

حجت الاسلام ناصر شکریان امیری با اشاره به فعالیت های بسیار فاخر و هوشمندانه امام ششم شیعیان امام جعفر صادق (ع) در برابر خرافات ، انحرافات و بدعت ها در موقع حیات پربرکتشان تصریح کرد : ایشان با ساماندهی بسیار خردمندانه و هوشمندانه فکری زمینه فعالیت های علمی و فرهنگی را پایه گذاری کرد و با تربیت شاگردانی چون هشام بن حکم و مؤمن طاق و محمد بن مسلم و زرارة بن اعین و .....بسیار دیگری از اندیشمندان و متفکران مکتبی در توسعه و ترویج مکتب جعفری هسته های مرکزی این کار بزرگ را تشکیل داد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان در ادامه سخنان خود به کار ارزشمند امام جعفر صادق (ع) در ساماندهی و شبکه سازی افراد برجسته و تاثیرگذار در زمان حیات پر برکتشان اشاره کرد و بیان داشت : ایشان با روش های بسیار خلاق و تاثیرگذار معارف اسلام و اهل بیت (ع) را ترویج کردند و زیرساخت های مکتب فقهی را در طول حیات بابرکتشان بنا نهادند و بخش مهمی از معارف قرآن کریم و احادیث را به شیوه های مختلف علمی عرضه کردند.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه های مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به مبارزات امام ششم شیعیان امام جعفر صادق (ع) بر علیه خرافات ، انحرافات و به ویژه بدعت ها اشاره و خاطر نشان کرد: عصر و دوران امام جعفر صادق مصادف شد با وجود بسیاری از بدعت های غلط و انحرافات گوناگون و بسیاری از حیات عمر بابرکت ایشان هم در مسیر مبارزه با این شرایط سپری شد.

این محقق و پژوهشگر علوم دینی و حوزوی در استان  از امام جعفر صادق (ع) به عنوان تبیین کننده مرزهای اعتقادی شیعه یاد کرد و تاکید کرد: دوران امامت امام جعفر صادق (ع) از طولانی ترین دوره های امامت بر شیعیان است و در دوران ایشان بحث های کلامی و اندیشه ای شکوفا شد و امروز هم اسلام و  مکتب ناب محمدی (ص) ، حاصل مجاهدت های کلامی و نوشتاری  امام صادق (ع) است.

حجت الاسلام شکریان امیری در پایان ضمن اهمیت دادن به برگزاری  مراسم های دینی و آئینی در استان افزود : یکی از مصادیق شعائر و تقوای الهی  برگزاری مجالس عزاداری شهادت ائمه اطهار (ع) است و دل های مومنان زمانی به نور الهی منور می گردد که در راه اشاعه فرهنگ اهل بیت (ع) تلاش کنند و امروز مکتب تشیع مرهون مجاهدت های امام ششم شیعیان است و باید برای هرچه بهتر برگزار شدن شب و روز شهادت امام جعفر صادق (ع) برنامه ریزی دقیق و تلاش ویژه داشت.

کد خبر 4035504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =