هشتمین شماره فصلنامه «نقد کتاب فقه و حقوق» روی دکه رفت

شناسهٔ خبر: 4057472 -
شماره هشتم «فصلنامه نقد کتاب فقه و حقوق» منتشر و روی دکه‌های روزنامه‌فروشی توزیع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این شماره از «فصلنامه نقد کتاب فقه و حقوق»، آثاری از حجت الاسلام و المسلمین رحیم نوبهار، محمد امامی‌پور، حجت الله محمد شاهی، سیداحمد کاظمی موسوی و...  به چشم می‌خورد.

«نقد مکتوب» این شماره از فصلنامه «فقه و حقوق» دربردارنده، ۹ مقاله علمی است که نویسندگان هر کدام از مقالات به بررسی کتابی با موضوع «فقه و حقوق» پرداخته‌اند.

«نقد و نظری بر کتاب تحول قدرت» عنوان مقاله‌ای نوشته حجت‌الله محمد شاهی، دانشجوی دکتری حقوق عمومی است. شاهی این مقاله را در نقد و بررسی کتاب «تحول قدرت:دولت و حاکمیت از سپیده دمان تاریخ تا عصر جهانی شدن» نوشته است.

«کتاب فسخ معامله با استناد به خیار تبعیض صفقه» نوشته سیدمحمدآرتا تنها مطلب منتشر شده در بخش «نقد ویرایش» این شماره از فصلنامه نقد کتاب «فقه و حقوق» است. «گوناگون»، «بخش عربی» و «انگلیسی» سه بخش پایانی این شماره از فصلنامه را دربرمی‌گیرند.

«نقد و بررسی کتاب تاثیر تحریم بر سلامت و بهداشت عمومی» نوشته سیدیاسر ضیائی و «چند گزارش از چند نشست نقد کتاب‌های فقهی و حقوقی در دانشگاه علوم قضایی» نیز در بخش نقد شفاهی این فصلنامه به چاپ رسیده‌ است.

در بخش «گوناگون» هشتمین شماره این فصلنامه مقاله‌های «سه منظومه فقهی کهن» نوشته علی نجفی و «زندگی‌نامه علمی و آثار آیت‌الله محمدعلی سنقری حائری» نوشته حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله عباسی و حجت‌الاسلام و المسلمین علی قنبریان» پیش روی خوانندگان قرار گرفته است.

هشتمین شماره فصلنامه نقد کتاب «فقه و حقوق» ویژه زمستان ۱۳۹۵ از سوی موسسه خانه کتاب با سردبیری حجت‌الاسلام سید محمدعلی احمدی ابهری به بهای ۱۰ هزار تومان منتشر شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 3 =