همایش پرچم‌داران بصیرت و منادیان حسینی در گرمسار برگزار شد

شناسهٔ خبر: 4092363 -
گرمسار - همایش پرچم‌داران بصیرت و منادیان حسینی(ع) با حضور روحانیان، طلاب، مسئولان، خانواده معزز شهدا، فرماندهان نیروهای مسلح استان سمنان و اقشار مختلف مردم گرمسار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش پرچم‌داران بصیرت و منادیان حسینی(ع) شامگاه سه شنبه با محوریت گرامیداشت شهدای مدافع حرم و به خصوص شهید محسن حججی، با حضور مسئولان، خانواده شهدا، روحانیان، طلاب، اقشار مختلف مردم و همچنین فرماندهان نیروهای مسلح سراسر استان سمنان در مسجد جامع گرمسار برگزار شد.

امام جمعه گرمسار در این مراسم با باین اینکه پرورش یافتگان مکتب حسین(ع) با شهادت عجین هستند، گفت: امام خمینی (ره) و بسیاری از بزرگان دین در مکتب امام حسین (ع) پرورش یافته‌اند و این تاثیر شگرف اباعبدالله(ع) است که امروز هیئت های عزاداری مملو از جوانانی است که در مکتب حسین(ع) پرورش و تعلیم می یابند.

حجت الاسلام علیرضا آرامی با اشاره به اینکه مردم باید از فرصت طلایی به دست آمده در محرم برای جلالی روح و نزدیکی به معنویات استفاده کنند، تاکید کرد: یکی از رسالت های مبلغان و مداحان در این ماه این است که به پیوند بین مردم و امام حسین(ع) عمق ببخشند تا اقشار مختلف مردم تا سال آتی در راه امام حسین(ع) بیمه شده باشند.

وی با بیان اینکه در کنار شور حسینی باید شعور حسینی را نیز دریافت و این می تواند یکی از مهمترین برداشت های ما از محرم باشد، افزود: فلسفه گریستن برای امام حسین (ع) و اهل‌بیت(ع) این است که بتوانیم در کنار شور حسینی، شعور حسینی را نیز احصاء کنیم و این شعور می تواند در تمیز دادن حق از باطل و ظالم از مظلوم به کار ما آید.

امام جمعه گرمسار هیئت های مذهبی را مکانی برای وصل جوانان و اهل بیت(ع) دانست و بیان کرد: با وجود هجمه سنگین دشمنان امروز ما نیازمند جذب هرچه بیشتر جوانان مان به مفاهیم معنوی مانند هیئت مذهبی، مساجد، اهل بیت(ع)، فرایض دینی و ... هستیم که این امر در زمره رسالت های روحانیان، امنای مساجد، مداحان، مسئولان و ... است.

آرامی افزود: باید زمینه حضورجوانان در مساجد مهیا شود تا بتوانیم شاهد تربیت نسلی مومن، متعهد و ولایتمداری باشیم و این هدف جز با حضور جامعه روحانیت در محافل و هیئت‌های مذهبی میسر نخواهد شد چرا که ما معتقد هستیم هیئت بدون روحانی نمی تواند از کج روی ها مصون بماند.

وی بیان کرد: باید در کنار استفاده از مراسم عزاداری و مداحی، از وجود روحانیان به خصوص روحانیان جوانی که با به روز آوری مباحث و استفاده از ظرفیت های امروزی مانند تکنولوژی های روز توانسته اند بابا مکالمه با نسل جوان را بگشایند، بهره گرفت.

امام جمعه گرمسار همچنین خواستار توجه ویژه به آنچه وی بدعت های نادرست در ایام محرم دانست شد و گفت: باید توجه داشته باشیم تا رفتار و حرکات برخی از افراد، موجب طرد شدن جوانان از مساجد می شود که این امر نباید رخ دهد.

آرامی بیان کرد: باید زمینه جذب جوانان فراهم شود نه اینکه کاری کنیم آنها از مساجد دور شوند همچنین می توان از ظرفیت جوانی این قشر برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم عزاداری اباعبدالله(ع) استفاده کرد و در کنار عجر معنوی، تمرین مسئولیت پذیری را نیز برای جوانان مهیا کرد.

مدیحه ثرایی، مداحی، شعرخوانی مذهبی، سخنرانی و ادعیه متبرکه در کنار تلاوت نور در زمره برنامه های این مراسم بود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 1 =