فعال سازی تشکل های بخش کشاورزی در کردستان ضروری است

سنندج- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان فعال کردن تشکل های بخش کشاورزی را دراستان ضروری خواند و گفت: این تشکل ها می توانند منجر به ایجاد اشتغال و افزایش تولید وجلب مشارکت کشاورزان شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در جلسه هم اندیشی بخش زراعت و باغبانی و مکانیزاسیون جهاد کشاورزی استان گفت:یکی ازاساسی ترین برنامه ها، استفاده ازبذر مناسب و به موقع است، که ورود تشکل های بخش کشاورزی به این حیطه می تواند کارساز و مثمر ثمر واقع شود.

وی عنوان کرد: مجموعه بخش کشاورزی استان با بهره مندی از نیروی کارشناسی مجرب می تواند در راستای اهداف و سیاست های این بخش موفق عمل کند.

وی اظهارداشت: سرمایه انسانی متخصص در سازمان جهاد کشاورزی کردستان با روحیه جهادی برای توسعه بخش کشاورزی و دستیابی یه اهداف تعیین شده با جدید تمام تلاش می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: برای ارتقاء ضریب مکانیزاسیون، تعداد ماشین آلات و ادوات کشاورزی ملاک نیست بلکه کیفیت مهم است و برای اجرای کشاورزی حفاظتی هم این افزایش کیفیت خیلی ضروی میباشد.

جعفری بیان کرد:امروزه تراکتورهای بی کیفیت آفتی برای زمینهای کشاورزی شده که می طلبد با نوسازی این ماشین آلات و بکارگیری ادوات مناسب کشاورزی حفاظتی از شخم زدن های بی رویه اراضی کشاورزی که باعث فرسایش خاک می شود جلوگیری کرد.

وی اظهار داشت:سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بهرمندی از ۷۶۰ نفر لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در راستای اجرای سیاست ها و اهداف وزارت کشاورزی اقدام می نماید.

وی با بیان اینکه ظرفیت انسانی مناسب در بخش کشاورزی مهیا می باشدیاداورشد: دستیابی به اهداف کشاورزی پایدار با هدف حفظ آب و خاک ومحیط زیست، با توجه به سرمایه های مادی و انسانی بخش کشاورزی، باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان  بیان کرد: هماهنگی های بین بخشی به منظور اجرای الگوهای صحیح زراعت، باغبانی و بخش آب بسیار لازم و ضروری است.

جعفری  عنوان کرد: باتوجه به اجرای برنامه بیمه محصولات کشاورزی باید، بررسی میزان خسارات احتمالی توسط کارشناسان این حوزه انجام شود، تا پرداخت میزان خسارت ها به کشاورزان منصفانه باشد.

کد خبر 4164272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =