وجود ۶۰۰ آرایشگاه زنانه غیرمجاز در دزفول

دزفول - معاون پشتیبانی نظام پزشکی دزفول نسبت به وجود ۶۰۰ آرایشگاه زنانه غیرمجاز و فروش داروهای ممنوعه در سالن های بدنسازی این شهرستان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مجدی نسب پیش از ظهر امروز شنبه در شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: در رابطه با تبلیغات سالن های آرایشی و زیبایی در سطح شهر، مشکلات زیادی وجود دارد.

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد که ۳۰۰ آرایشگاه زنانه در دزفول مجوز دارند و دو برابر این تعداد یعنی۶۰۰ سالن آرایشی نیز فاقد مجوزات لازم هستند.

معاون پشتیبانی سازمان نظام پزشکی دزفول تصریح کرد: در این بین نظارت بر۳۰۰ آرایشگاه زنانه دارای مجوز نیز کم است، در حالی که باید به صورت مرتب از فضا، مواد و تجهیزات مورد استفاده این سالن ها که به صورت مستقیم با سلامتی انسان ها ارتباط دارند بازرسی و نظارت به عمل آید. 

مجدی نسب در ادامه نسبت به توزیع و استفاده از داروهای نیرو زا در سالن های بدنسازی دزفول و عدم کنترل و نظارت کافی بر این سالن ها گفت: شیوع توزیع و استفاده از این مکمل ها و داروها در سالن های بدنسازی دزفول یک زنگ خطر جدی است که اگر بدون نظارت رها شوند می تواند خساراتی در حد فوت نیز داشته باشد چه بسا ما در سال گذشته یک مورد فوتی ناشی از مصرف داروهای نیروزا در یکی از سالن های بدنسازی دزفول نیز داشتیم. 

وی خواستار ورود جدی شورای سلامت شهرستان در امر بازرسی و برخورد با این سالن های ورزشی و بدنسازی شد و افزود: در این راستا تشکیل کمیسیون شامل کارشناسان متخصص برای ساماندهی ورودی و خروجی سالن های بدن سازی دزفول ضروری است تا هر چه زودتر این پدیده مدیریت شود. 

تیم بازرسی وارد عمل شود

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دزفول نیز در ادامه اظهار کرد: در راستای ساماندهی آرایشگاه های زنانه تاکنون چند مورد پس از عدم اجرای تذکرات و دستورات، پلمب شده اند.

امیرعیسی زاده افزود: قطعا پیگیری های خود را در این زمینه باید افزایش دهیم تا آرایشگاه های زنانه فاقد مجوز در دزفول یا تشکیل پرونده برای کسب مجوز دهند و یا اینکه درصورت سرپیچی، پلمب شوند. 

وی در خصوص مصرف و توزیع داروهای ممنوعه در سالن های بدنسازی نیز گفت: متاسفانه مواد شیمیایی، سموم و داروهای ممنوعه زیادی به صورت غیرمجاز در برخی عطاری ها، فروشگاه ها و سالن های ورزشی دزفول به فروش می رسد و برخورد مناسبی تاکنون در این زمینه صورت نگرفته است. 

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دزفول با انتقاد از عدم نظارت اداره ورزش و جوانان شهرستان بر این سالن های بدنسازی افزود: باید به صورت فراگیر یک نقشه راهبردی تدوین و یک تیم بازرسی سریعا وارد عمل شود. 

عیسی زاده ادامه داد: با همکاری سازمان نظام پزشکی، شبکه بهداشت، اداره صنعت و پلیس اماکن موضوع نظارت بر سالن های بدنسازی و آرایشگاه های زنانه سطح شهرستان باید در کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی مطرح و عملیات ساماندهی و یا برخورد سریعا آغاز شود.

کد خبر 4180173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =