آمار فاجعه‌بار نیمکت تیم‌های خصوصی لیگ برتر/ ۱۱ تغییر در ۱۷ هفته!

۱۱ تغییر در ۱۷ هفته؛ این آمار فاجعه‌باری است از برکناری و انتخاب سرمربیان جدید در چهار تیم خصوصی لیگ برتر فوتبال که نفت تهران به خاطر مشکلات مالکیتی سردمدار آن است.

به گزارش خبرنگار مهر، ۵ تیم سیاه جامگان، سپیدرود، نفت تهران، گسترش فولاد تبریز و حالا استقلال خوزستان جمع تیم های متعلق به بخش خصوصی در لیگ برتر را تشکیل می دهند. به جز تیم گسترش فولاد تبریز که از نظر مالی، مالکیتی و فنی شرایط متعارفی دارد و در جدول رده بندی نیز از حاشیه امنیت خوبی برخوردار است، سایر تیم های خصوصی در وضعیت نامناسبی قرار دارند.

از ۵ تیم حاضر در بخش خصوصی تنها تیم استقلال خوزستان است که تا این هفته تغییری روی نیمکتش ایجاد نشده. این تیم لیگ را با عبدالله ویسی آغاز کرد و تا اینجای کار هم با خود ویسی ادامه داده است. هرچند که برخی شواهد نشان می‌دهد که ویسی جایگاه مستحکمی روی نیمکت آبی پوشان اهوازی ندارد و هر آن ممکن است با یک نتیجه ضعیف دیگر جای خود را به مربی دیگری بدهد.

از ۵ تیم حاضر در این مسابقات، چهار تیم سیاه جامگان، نفت، استقلال خوزستان و سپیدرود به ترتیب با ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ امتیاز در چهار رده انتهایی جدول قرار دارند تا این ۴ تیم خیال ۱۲ تیم دیگر را برای سقوط نکردن به لیگ یک راحت کنند.

اگر استقلال خوزستان که هنوز تغییری روی نیمکتش نداشته و گسترش فولاد با تنها یک تغییر (فیروز کریمی به جای لوکا بوناچیچ) را نادیده بگیریم، شرایط در سه تیم نفت، سپیدرود و سیاه جامگان بغرنج و آمار تغییرات روی نیمکت این سه تیم در حد فاجعه است. این سه تیم روی هم در ۱۷ هفته از لیگ برتر، ۱۰ سرمربی مختلف را روی نیمکت‌شان نشانده‌اند.

در این میان سهم تیم نفت تهران با علی کریمی، حمید درخشان، آتیلا حجازی، احمد آل نعمه و حالا هومن افاضلی بیش از دو تیم دیگر است. نفتی‌ها البته باتوجه به این که علی کریمی و حمید درخشان را در چند نوبت جابجا کردند بیش از ۵ بار تغییرات روی نیمکتشان را اعمال کرده‌اند. 

سپیدرود و سیاه جامگان هرکدام تاکنون حضور ۳ سرمربی را روی نیمکتشان تجربه کرده‌اند. به این ترتیب که سیاه جامگان لیگ را با اکبر میثاقیان آغاز کرد، با علیرضامرزبان ادامه داد و به رضا عنایتی رسید. سپیدرودی‌ها هم با علی نظرمحمدی کارشان را شروع کردند، با امیدرضا روانخواه ادامه دادند و حالا هم کار را به علی کریمی سپرده‌اند. 

باتوجه به حضور  علی کریمی در تیم سپیدرود، باید کریمی را پر رفت و آمدترین مربی در این تیم‌ها دانست. وی در دو مقطع مختلف در تیم نفت تهران مشغول شد و حالا سومین مقطع سرمربیگری‌اش را نیز در تیم سپیدرود تجربه خواهد کرد.

اسامی مربیان در ۵ تیم لیگ برتری به شرح زیر است:

* استقلال خوزستان: عبدالله ویسی
* گسترش فولاد تبریز: لوکا بوناچیچ - فیروز کریمی
* سپیدرود رشت: علی نظرمحمدی - امیدرضا روانخواه - علی کریمی
* سیاه جامگان: اکبر میثاقیان - علیرضا مرزبان - رضا عنایتی
* نفت تهران: علی کریمی - حمید درخشان - علی کریمی - حمید درخشان - آتیلا حجازی - احمد آل نعمه - هومن افاضلی

کد خبر 4188141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =