نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با مهر مطرح کرد؛

شکل واگذاری کشت و صنعت مغان مطلوب نیست

شناسهٔ خبر: 4198262 -
اردبیل - نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: شکل واگذاری کشت و صنعت مغان مطلوب نیست و با شیوه فعلی موافق نیستیم.

رضا کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی در دستور کار بوده و به تبع به دلیل ثمراتی که دارد نمایندگان مجلس موافق این قانون هستند.

وی متذکر شد: تجربه جهانی نیز نشان می دهد اقتصاد دولتی موفق نیست و برای توسعه اقتصادی می بایست از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در مورد کشت و صنعت مغان نیز هر چند موافق واگذاری هستیم اما شیوه واگذاری مطلوب نیست.

کریمی معتقد است واگذاری باید به شکلی انجام شود که بعد از اجرا کشت و صنعت دستاورد و عایدی برای استان داشته باشد و در غیر این صورت روند صحیحی طی نشده است.

وی در خصوص موفقیت یا شکست کشت و صنعت مغان براساس اهداف تعیین شده نیز اضافه کرد: متاسفانه کشت و صنعت مغان به دلیل مشکلات مدیریتی یکی از شرکت های زیان ده است.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: عمده ضعف های مدیریتی اعمال نظر بخش دولتی بوده و این در حالی است که در کشت و صنعت نیازمند مدیریت بخش خصوصی و حضور مدیرانی که بتوانند بنگاه داری کنند، هستیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =