۵۰۰ تعهد شغلی بهزیستی زنجان برای مددجویان محقق شد

زنجان-مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: از ابتدای سال تا کنون ۵۰۰ مورد تعهد شغلی توسط بهزیستی برای مددجویان بهزیستی استان زنجان ایجاد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی در مراسم افتتاحیه دوره شایستگی‌های آمادگی شغلی برای معلولان گفت: با توجه به اهمیت موضوع اشتغال در سالجاری که بنا به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری گردیده است مهمترین رویکرد بهزیستی توانمند سازی مددجویان است که خروج سالانه ۱۰ درصد از معلولین و جامعه هدف از چرخه حمایتی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه مهمترین استراتژی بهزیستی توانمند سازی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار است اظهار کرد: این نهاد حمایتی از همه ظرفیت‌ها و نهادها برای اشتغال یک فرد معلول استفاده می‌نماید تا در جامعه عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس در او ایجاد شود.

محمدی خاطر نشان کرد: مشوق‌های حمایتی بیمه‌ای، ارتقاء کارایی معلولان و تسهیلات خود اشتغالی و کارفرمایی از مشوق‌های حمایتی در راستای تسهیل اشتغال زایی جامعه هدف به‌شمار می‌رود، در واقع بهزیستی نسبت به شناسایی نیازهای فردی جامعه هدف اقدام نموده و پس از اولویت بندی، برنامه آموزش‌های شغلی توسط تیم‌های تخصصی را ارائه می‌دهد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه خدمات بهزیستی از مرکز محوری به خانواده محوری گسترش پیدا کرده و این مهم در راستای توانمند سازی معلولان است تصریح نمود: اشتغال معلولان باعث استقلال و افزایش شادی در آنها شده و بهتر می‌توانند توانایی‌های خود را در جامعه نشان دهند.

محمدی توانایی ایجاد خلاقیت و نوآوری در محیط کار، برنامه ریزی و اجرای پروژه، پیاده سازی الگوی کارآفرینی و بررسی کاربرد طرح در محیط کار، ایجاد اخلاق حرفه‌ای و آئین کارورزی، ایجاد کارگروهی و همکاری در محیط کار، توانایی آفرینش بهره وری و خودگردانی در محیط‌های کاری را از مهمترین اهداف این دوره آموزشی برشمرد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه آموزش مهارتهای فنی و حرفه‌ای؛ در طرح توانمندسازی شغلی برای گروه‌های هدف خاص در راستای ارتقای توانمندی‌های مهارتی و بهره مندی مددجویان و بهره مندی هر چه بیشتر آنان از فرصت‌های آموزشی است یادآور شد: معلولین و مددجویان بر اساس علائق و توانائی‌ها و همچنین نیاز بازار کار جهت گذراندن دوره‌های آموزشی به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی می‌گردند و متناسب با نوع رشته معرفی شده آموزش‌های لازم را طی و پس از برگزاری آزمون گواهینامه آموزشی دریافت می‌نمایند.

محمدی گفت: آماده سازی شغلی فرایندی است که طی آن افراد جامعه هدف سازمان متناسب با توانایی‌ها، علایق، ظرفیت‌ها و با در نظر داشتن منابع موجود، آموزش‌های مختلف اعم از فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های کسب و کار، مهارت‌های زندگی را دریافت و جهت استفاده از فرصت‌های شغلی بکار می‌بندند.

وی گفت: دوره آموزشی "شایستگی‌های آمادگی شغلی" با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برای مددجویان بهزیستی استان زنجان، کارشناسان رابط اشتغال و کارشناسان مراکز حرفه آموزی و کارگاه‌های تولیدی حمایتی به مدت ۴ روز در سالن کنفرانس بهزیستی استان زنجان برگزار می‌گردد.

محمدی افزود: بهزیستی استان زنجان سال گذشته ۴۴۰ مورد تعهد شغلی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به مددجویان بهزیستی استان زنجان اختصاص داد.

کد خبر 4208233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =