رونمایی از کتاب «قهرمان بزدل» در لامرد

شیراز- کتاب «قهرمان بزدل» در شهرستان لامرد رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر یکشنبه در حاشیه رونمایی از کتاب «قهرمان بزدل» اثر سعید بهزادی، نویسنده جوان این شهرستان؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از نقش مهم ایرانیان در انتقال فرهنگ شرق به غرب از طریق جاده ابریشم اشاره کرد و گفت: جاده ابریشم علاوه بر نقش معاملاتی در حوزه اقتصاد به عنوان دروازه فرهنگی و علمی خاور و باختر محسوب شد و از طریق انتقال کاغذ و ارسال کتب های علمی نویسندگانی چون ابن سینا در زمان تاریکی و عهد وسطای اروپا به باختر مسبب ایجاد نهضتی مهم بنام ابن سینایی در اروپا شد که کتابهای این فیلسوف ایرانی در اروپا بعدها چاپ و مورد استقبال اروپائیان قرار گرفت.

جواد صادقی با توجه به اینکه سال ۹۶ سال رونمایی متعدد در حوزه کتاب شهرستان لامرد بوده و انتظار می رود تا پایان سال جاری دو رونمایی دیگر در حوزه کتاب با نه اثر با عناوین هنری، ادبی، تاریخی و پژوهشی باشیم که این تعلق خاطر مردمان این شهرستان به مطالعه، تفکر و اندیشه است.

صادقی نقش قلم و تفکر پشت این کتاب را نقش طلایی در دوران کنونی ارزیابی کرد و افزود: امروز قلم به مثابه میخی است که نقش مهمی در پویایی و یا ویرانی یک کشور ایفا می کند؛ همانگونه که اگر یک میخ درست در نعل یک اسب جا نگیرد آن اسب به زمین می افتد و وقتی اسب به زمین افتد سرداری از اسب واژگون می شود و اگر سرداری واژگون شد لشکری به خاک می افتد و در زمان به خاک نشستن یک لشکر کشوری سقوط می کند و امروز با وجود اتمسفر سایبری و جنگ نرم، قلم زدن و قلم خوب حکم همان میخ را در زمان کهن ایفا می کند و می تواند سرنوشت یک ملت را غنی بخشیده و یا به ورطه نابودی کشاند.

این مدیر فرهنگی در پایان تمامی دستگاههای اجرایی خصوصاً نهادهای فرهنگی را دعوت به حمایت از نویسندگان بومی و عنوان کرد: ما به فرهنگ و تمدن غنی خود افتخار می کنیم زیرا توانسته ایم از طریق کتاب هدایت شویم، انس بگیریم و از طریق کتاب با جهانیان صحبت کنیم و فرهنگ غنی خود را به تمامی اراضی دنیا معرفی نماییم.

سعید بهزادی نویسنده کتاب قهرمان بزدل نیز پس از توضیحاتی در خصوص نحوه شکل گیری و تالیف کتاب، بخشی از کتاب خود را برای حضار خوانش کرد و عنصر خلاقیت را یکی از پارامترهای ضروری یک زندگی موفق و یک انسان کامل دانست و از مسئولین خواست از فضای فرهنگی و نویسندگان حمایت همه جانبه صورت پذیرد.

وی در ادامه اظهار کرد که صاحب ۲ کتاب است که کتاب اولش در برخی از دانشگاهها کشور توسط اساتید برای دانشجویان تدریس می شود و کتاب دومش نیز مورد اقبال چندین پژوهشگر و نویسنده ملی و بین المللی قرار گرفته است. در ادامه کتاب قهرمان بزدل توسط منتقدان ادبی مورد تحلیل و نقد قرار گرفت.

حجت الاسلام بلوری رئیس اداره تبلیغات اسلامی  نیز از نقش مهم کتاب و مطالعه در زندگی امروزی بشر صحبت و یادآوری کرد: قرآن به عنوان معجزه الهی در سرنوشت بشر امروز و دیروز نقشهای اساسی ایفا نموده و قرآن به قلم قسم یاد کرده و ما می توانیم با انس با قرآن و کتاب و مطالعه سرنوشت خود و جامعه را به سمت تعالی سوق دهیم.

کد خبر 4242843

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =